Son Dakika

Kudüs üzerine yapılmış en büyük gösteri seyirciyle buluştu: “Zamanın Kudüs’ü Kudüs’ün Zamanı”

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kudüs Platformu tarafından hazırlanan “Zamanın Kudüs’ü Kudüs’ün Zamanı” adlı dramatik sahne gösterisi seyirciyle buluştu.

Kudüs üzerine yapılmış en büyük gösteri seyirciyle buluştu: “Zamanın Kudüs’ü Kudüs’ün Zamanı”

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kudüs Platformu tarafından hazırlanan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen projenin gösterimi, birçok davetlinin katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun da katıldığı etkinlikte konuşan Kudüs Platformu Başkanı Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Kudüs’ün bir hak ve batıl davası olduğuna işaret ederek, “Kudüs’ün bizim dünyamızdaki yeri, doğuşumuzdan itibaren başlar. Çünkü Kudüs çocukluğumuzdan beri dinlediğimiz peygamber kıssalarına mekan olmuş, mukaddes bir şehirdir.

Hemen hemen bütün peygamberlerin yolu Kudüs’ten geçmiştir. İlahi mesajların taşıyıcısı olan peygamberler, insanları o topraklara, insanlığı bire, birliğe davet eden hikayelerini emanet etmişlerdir.” diye konuştu.

“KUDÜS ÜZERİNE YAPILMIŞ EN BÜYÜK GÖSTERİ”

Kudüs Platformu Başkan Yardımcısı Zeynep Türkoğlu da Kudüs üzerine yapılmış en büyük gösteriyi hayata geçirdiklerini belirterek, Kudüs’ün tarih boyu birçok acıya tanıklık ettiğine dikkati çekti ve şunları kaydetti: 

“Zamanında Kudüs, bugün temenni olarak ne söylüyorsak o idi. Tarihin gerçeğini Kudüs biliyor, tarihe Kudüs şahit. Şahitlik eden mesuldür. Biz de Kudüs’ün bugününü biliyoruz, biz de bundan mesulüz.”

Yorumlar