Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Kudüs’ün Işıkları” 3 dilde online erişime açılıyor

İşgal altındaki şehirde bir ramazan gününü anlatan "Kudüs'ün Işıkları" belgeselinin, yarın 21.30'da Sarkaç Film'in YouTube kanalında dijital prömiyeri gerçekleştirilecek. Abdülgafur Şahin imzalı belgesel; Türkçe, İngilizce ve Arapça dil seçenekleriyle online erişime açılacak. 

“Kudüs’ün Işıkları” 3 dilde online erişime açılıyor

Senaryosunda Melis Şahin, müziklerinde ise Mustafa Biber imzası bulunan “Kudüs’ün Işıkları” belgesel filminin Youtube üzerinden dijital prömiyeri yapılacak. Filme Ramazan Bayramı’nın sonuna kadar erişilebilecek.

Film, festival yolcul.uğu boyunca Boston, Gazze, İstanbul, İzmir, Kazan, Kudüs, Washington’un da aralarında bulunduğu çok sayıda şehirde seyirciyle buluştu.

KUDÜS’ÜN 24 SAATİ

Dünya prömiyerini geçen yıl ABD’de yapan “Kudüs’ün Işıkları”, son olarak Güney Afrika’daki Uluslararası Turizm Film Festivali’nde ikincilik ödülü kazandı.

Film, bir grup Filistinli çocuğun günlük hayatından kesitler sunarak, Kudüs’teki özel bir günün yirmi dört saatini kayıt altına alıyor.

Kadim şehrin dar sokaklarındaki büyük dünya, bir sosyal antropolog, bir fırıncı, bir seyyah ve bir öğretmenin gözünden yansıtılıyor.

Çekimleri 2018 yılında ramazan ayında tamamlanan film, bu ayın Kudüs’teki hayatı nasıl değiştirdiğini, Kudüslülerin bu aya özel hangi gelenekleri yaşattıklarını belgeliyor.

Kaynak : AA