Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kuruluş Osman dizisi hangi gün yayınlanacak? Kuruluş Osman 1. bölüm ne zaman?

Diriliş Ertuğrul'un devam dizisi olan Kuruluş Osman dizisinin ilk fragmanları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. ATV ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan Kuruluş Osman dizisi büyük bir merakla internet ortamında sorgulatılıyor. Peki, Kuruluş Osman dizisi hangi gün yayınlanacak? Kuruluş Osman 1. bölüm ne zaman? İşte detaylar...

Kuruluş Osman dizisi hangi gün yayınlanacak? Kuruluş Osman 1. bölüm ne zaman?

Diriliş Ertuğrul’un devam dizisi olan Kuruluş Osman dizisinin ilk fragmanları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. ATV ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan Kuruluş Osman dizisi büyük bir merakla internet ortamında sorgulatılıyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıllarının işleneceği bu tarihi dizi şimdiden milyonları heyecanlandırmaya başladı. Peki, Kuruluş Osman dizisi hangi gün yayınlanacak? Kuruluş Osman 1. bölüm ne zaman? İşte detaylar…

KURULUŞ OSMAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ATV ekranlarında yayınlanacak olan Kuruluş Osman’ın henüz ne zaman yayınlanacağı belli değil.

KURULUŞ OSMAN FRAGMAN

KURULUŞ OSMAN FRAGMAN 2

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI KİMLER?

Diriliş Osman’ın dizisinin ilk sezon oyuncu kadrosunda yer alacak isimler;

Burak Özçivit
Özge Törer

Hazal Subaşı
Ragıp Savaş
Ayşegül Günay
Saruhan Hünel
Özge Törer

KURULUŞ OSMAN DİZİSİNİN KONUSU

Bilindiği üzere Orhan Bey ve Osman Bey’in kabirleri ise Bursa da bulunan Tophane’de bulunuyor. Osman Bey 1281 – 1326 yılları arasında 45 yıl Osmanlı beyliğinin başında bulunmuştur. Doğum tarihi ise 1258’dir. Osman Bey Selçuklu devletinin önemli beyliklerinden olan ve Kastamonu’da bulunan Çobanoğulları Beyliği’nin yıkılışına kadar onlara bağlı kaldı. Çobanoğulları Beyliği dağılınca Uç beyi olarak Anadolu Selçuklu devletine bağlı devam etti. Türkiye Selçuklu Sultanı III. Alaeddin Keykubat’ın İlhanlı hükümdarının yanına götürülüp gözaltına alınması üzerine kendi beyliğini kurdu ve bağımsızlığını ilan etti. Sonrasında Ahilerin lideri Şeyh Edebali’nin kızıyla evlenerek bu teşkilatın da desteğini sağladı. Osman Bey Bizans Tekfurları ile savaştı ve onlardan Karacahisar, Yarhisar, İnegöl, Yundhisar ve Yenişehir’i aldı.

Gücünü sonunda gösteren Osman Bey’in İzmit’e kadar ilerleyince Bizans İmparatoru, tekfurlar ile anlaşarak Osman Bey’i durdurmak için bir ordu hazırladı ancak bu ordu Osman Beyin ordusu karşısında üzerine Koyunhisar Savaşı’nda kaybetti.