Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kuruluş Osman’da Bala Hatun öldü mü? Osman Bey Bala Hatun’u kurtaracak mı?

Osmanlı Devleti'nin kuruluşunu anlatan Kuruluş Osman dizisi yine heyecanlı bir bölümle seyircini karşısına çıktı. Dizide Osman Gazi'nin gelecekteki eşi olacak Bala Hatun kaçırılıp türlü işkencelere maruz bırakıldı. Kuruluş Osman hayranları hancerlenen Bala Hatun'un ölüp ölmediğini merak ediyor. Peki Kuruluş Osman'da Bala Hatun öldü mü?

Kuruluş Osman’da Bala Hatun öldü mü? Osman Bey Bala Hatun’u kurtaracak mı?

Osman Gazi’nin hayat hikayesini anlatan Kuruluş Osman dizisinde heyecan dorukta. Yayınlandığı ilk bölümden bu yana izlenme rekorları kıran Kuruluş Osman dizisi yine aksiyon dolu sahneleriyle seyirci karşısına çıktı. 3. bölümde kaçırılan Şeyh Edebali’nin kızı Rabia Bala Hatun’a çok ağır işkenceler yapıldı. İzleyiciler Bala Hatun’un ölüp ölmediğini merak ediyor.  Peki, Kuruluş Osman’da Bala Hatun öldü mü? Osman Bey, Bala Hatun’u kurtaracak mı?

Kuruluş Osman’ın 3 .bölümünde kaçırılan Şeyh Edebali’nin kızı Bala Hatun 4. bölümde Efendi Yannis’in adamları tarafından işkenceye maruz kaldı. Onların ellerinden kaçan Bala Hatun tekrar yakalandı. Daha sonra konuşturulmak üzere Efendi Yannis’in yanına götürüldü. Burada çok ağır işkenceler gören Bala Hatun sonunda hançerlendi. Bala Hatun’un kaçırıldığının haberini alan Osman Bey, Samsa Çavuş ve Bamsı Bey ile Bala Hatun’u kurtarmaya gitti. Osman’ın geldiğini öğrenen Efendi Yannis Rabia Bala Hatun’un göğsünün üstüne hançeri saplayarak kaçtı.

BALA HATUN ÖLDÜ MÜ?

Bala Hatun’u kurtarmaya gelen Osman Bey, Bala Hatun’u o halde görünce çok üzüldü. Gözlerini açan Bala Hatun, Osman ile bir kaç kelime konuştuktan sonra gözlerini yumdu. Bunun üzerine Osman bey Bala Hatun’un öldüğünü düşünerek çok endişelendi. Elini Bala Hatun’un burnuna tutan Osman Bala’nın yaşadığını görünce derin bir nefes aldı. 5. bölümüm fragmanında Bala Hatun yaşadığı görülüyor.

Kuruluş Osman Efendi Yannis kimdir? Gerçek tarihte Efendi Yannis var mı?

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri