Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kuruluş Osman’da Dündar Bey diziden ne zaman ayrılacak? Ragıp Savaş diziden çıkacak mı?

Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey'in en büyük rakipleri arasında gözüken Dündar Bey ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Osman Bey'in amcası olan Dündar Bey diziden ne zaman ayrılacak? Ragıp Savaş diziden çıkacak mı? İşte konuyla ilgili detaylar...

Kuruluş Osman’da Dündar Bey diziden ne zaman ayrılacak? Ragıp Savaş diziden çıkacak mı?

Dizide öne çıkan karakterlerden birisi Dündar Bey’dir. Başladığı günden beri sevenleri tarafından heyecanla takip edilen Kuruluş Osman’daki bazı karakterler oturmaya başladı. Diziyi izleyenler yoğun bir şekilde Kuruluş Osman’da Dündar Bey diziden ne zaman ayrılacak? Ragıp Savaş diziden çıkacak mı? gibi sorulara cevap arıyor…

Kuruluş Osman dizisinde tarihte de olduğu gibi en kritik rolü üstlenen isimlerden birisi şüphesiz Şeyh Edebali’dir. Edebali, Osmanlı Devleti’nin kuruluşundaki manevi güç ve danışman olarak bilinen bir isimdir. Öne çıkan bir diğer isim ise amca Dündar’dır. Kuruluş Osman Dündar beyi kim öldürecek?

Kararlarda amcası tarafından sürekli sorgulanan Osman Bey dayanamayarak amcası Dündar Bey’i öldürdü. Osman Bey’e amca katili denmesinin sebebi de budur. Osman Bey ile Dündar bey arasında böyle bir sorun yaşanacak ancak Gündüz, Savcı veya Osman Bey’in yeğenleri buna karşı çıkmaz. Dündar Bey ne zaman ölecek? Dündar Bey’in ölümüne ilişkin pek çok rivayet konuşuluyor. Bu rivayetlerden birisi de tekfurunun öldürülmesi konusunda Osman Bey ve Dündar Bey’in anlaşamaması.

Germiyanoğullarıyla çevredeki Moğol baskısı, Bilecek tekfurunun öldürülmesi Kayıları daha zor günlere sürüklüyor.

Osman Bey ise tekfurun fitne çıkardığını ve fitnenin başı olduğunu söyleyerek ölmesine hükmedecek. Bu hükme karşı gelen amcasını da öldürmek zorunda kalacak. Dündar Bey, Osman Bey 40 yaşına geldiğinde yani 1298 yılında ölecek. Kuruluş Osman dizisinin ilk sezonu ise Osman Bey’in 20-30 yaşlarını anlatacağı için Dündar Bey’in ölümü ikinci sezona rastlayacak. Ragıp Savaş Kuruluş Osman dizisinden ne zaman ayrılacak? Ragıp Savaş Kuruluş Osman dizisinden 2020-2021 sezonunda ayrılacak.

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri