Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mahalle camisinden Afrika’ya 10 bin Kur’an-ı Kerim

Mahalle camisinden Afrika'ya 10 bin Kur'an-ı Kerim

Isparta’da mahalle camisinde cemaatin katkılarıyla toplanan paralarla alınan 10 bin Kur’an-ı Kerim, Afrika’ya gönderildi.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle özellikle Afrika’da satın alma gücü olmayan kişi veya kurumlar için başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun Projesi”, Isparta’dan da destek buldu.

Proje kapsamına çalışma başlatılan İstiklal Camisi’nde, İl Müftülüğü ve cemaatin katkılarıyla bir ayda 100 bin lira toplandı. Toplanan paralarla alınan 10 bin Kur’an-ı Kerim, TDV aracılığıyla Afrika’ya gönderildi.

İl Müftüsü Galip Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, camide görevli Serdar Topalakçı ve Ali Eryiğit’in çabalarıyla kısa sürede büyük yardım topladığını, ardından Kur’an-ı Kerimlerin vakıf aracılığıyla Afrika’ya gönderildiğini bildirdi.

Eryiğit ise Afrika’daki çocukların Kur’an-ı Kerim’i “luh” adı verilen, üzerine ezberleyecekleri ayetin yazıldığı tahtalarla öğrenmeye çalıştığını söyledi.

Bu durumun kendilerini proje için daha fazla çaba göstermeye teşvik ettiğini anlatan Eryiğit, 10 bin Kur’an-ı Kerim’in Afrika’daki Müslüman çocuklara gönderilmesinden mutluluk duyduklarını kaydetti.

Etiketler