Son Dakika

Matrix sinema salonlarına geri dönüyor!

Bilim kurgunun ilk halkası, bilgisayar ile insanın birleştiği nokta olarak belirlenen Matrix, tekrar çekiliyor. Günümüz yüzyılının teknolojik halkasını da kullanarak çekilecek film milyonlarca izleyenini sevindirdi.
Matrix sinema salonlarına geri dönüyor!

Sinema tarihinde en çok beğenilen film arasında yer alan Matrix, 20. yıl dönümü kutlamaları için bir haftalığına tekrar sinemalarda. Ünlü bilim kurgu filmi yeniden vizyonda olmasıyla da birçok hayranını sevindirdi.

3 Eylül 1999’da vizyona giren film oldukça büyük bir hayran kitlesi oluşturarak bilim kurgu klasikleri arasında en önemli yapımlardan biri olmayı başarmıştı. Bu yıl 20. yıl dönümünü kutlamak için hazırlıklara başlayan yapım sinemalara geri dönmeyi planlıyor.

Küresel çapta vizyona girip girmeyeceği henüz belli olmayan film 30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında Amerika’daki 135 Dolby Cinema AMC sinema salonlarında gösterime girecek.

Warner Bros.’un yapımcılığını üstlendiği filmin ilki 1999 yılında karşımıza çıkmıştı. Ardından 2003 yılında Reloaded ve Revolution olarak iki ayrı devam filmiyle daha birçok kişiyi ekrana bağlayan film devam etti.

Ortalama 3.5 milyar dolarlık bir pazar oluşturan bu film ilk gösterime girdiğinden bu yana seveni olduğu kadar nefret eden izleyicilerle de karşılaştı. Hatta birçok sinemasever, sinema dünyasını ve gelişmişliğini Matrix öncesi ve Matrix sonrası olarak bile ayırdı.

Bu yeniden vizyona giriş ile de büyük bir ilgiyle karşılanması ve sinema salonlarında oldukça kalabalık bir dönem olması bekleniyor. Ülkemizde vizyona tekrar girme gibi bir durum henüz belli olmasa da eğer tekrar vizyona girerse burada bile oldukça kalabalık sinema salonları ile karşılaşabiliriz.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.