Son Dakika

“Mehmetçik Kut’ül-Amare” TRT1’de başlıyor

Büyük bir merakla beklenen, muhteşem bir kahramanlık destanı olan “Mehmetçik Kut’ül-Amare” dizisinin tanıtımı ve ilk gösterimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşti.

“Mehmetçik Kut’ül-Amare” TRT1’de başlıyor

Emre Şentürk / İstanbul

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen, TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan, “Mehmetçik Kut’ül-Amare” dizisinin tanıtım gecesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ve Fikri Işık, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve dizinin yapımcı, yönetmen ve başrol oyuncuları katıldı.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tanıtımı gerçekleştirilen dizi öncesinde “Şanlı tarihimizin üzeri örtülmüş büyük zaferini TRT, Mehmetçik Kut’ül-Amare dizisi ile bugünlere taşıyor” dedi.

DESTANSI MÜCADELE

Oyuncu kadrosu, dekorları, kostümleri ve dönemin mimari diline uygun inşa edilen mekanlarıyla göz kamaştıran izleyicinin büyük bir heyecanla beklediği ‘Mehmetçik Kut’ül-Amare’ dizisinde, vatanı için her türlü fedakârlığı göze alan Osmanlı Devleti’nin efsanevi komutanlarından Süleyman Askeri’nin komuta ettiği Osmancık Taburu ve dizinin ana karakterlerinden Mehmet’in silah arkadaşlarıyla birlikte, zorlu Irak coğrafyasında İngilizler’e karşı verdikleri destansı mücadeleleri ve kahramanlıkları işleniyor.
Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ’ın yapım ve senaryosunu üstlendiği, yönetmenliğini ise Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı ‘Mehmetçik Kut’ül-Amare’ dizisinin çekimleri İstanbul Riva’da kurulan dev platoda gerçekleştiriliyor. İddialı sahneleri ve başarılı oyuncuları ile kendisinden söz ettirecek dizinin kadrosunda; Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Gamze Özçelik, Özgü Kaya, Yevlayiva Dedova, Semih Ertürk, Uğur Karabulut, İsmail Hakkı ve usta oyuncu Serdar Gökhan yer alıyor.

Yorumlar