Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Mete Yarar ve Ceyhun Bozkurt’tan yeni kitap: Mesih-Tanrıyı Kıyamete Zorlamak

Mete Yarar ve Ceyhun Bozkurt çok konuşulacak bir kitaba daha imza attı. Kitapta Irak, Suriye, Filistin, Güneydoğu Anadolu Bölgemiz ve Doğu Akdeniz gibi alanlarda yaşananların politik, ekonomik, stratejik boyutları dışındaki teolojik bir boyutunun daha olduğuna mercek tuttu.

Mete Yarar ve Ceyhun Bozkurt’tan yeni kitap: Mesih-Tanrıyı Kıyamete Zorlamak

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Gazeteci Ceyhun Bozkurt’un, yaklaşık bir buçuk seneden bu yana üzerinde çalıştıkları “MESİH-TANRI’YI KIYAMETE ZORLAMAK” kitabı, raflardaki yerini aldı.

Daha önce ortak iki kitaba imza atan Mete Yarar ve Ceyhun Bozkurt, “MESİH-TANRI’YI KIYAMETE ZORLAMAK” için “Bir kitabı yazarken ilk defa yanılmayı istediklerini” ifade ettiler. Daha önce yaptıkları tüm çalışmalarda saha ve tarihe/arşive hakim olma yönleriyle öne çıkan yazarlar, “MESİH-TANRI’YI KIYAMETE ZORLAMAK”ta Irak, Suriye, Filistin, Güneydoğu Anadolu Bölgemiz ve Doğu Akdeniz gibi alanlarda yaşananların politik, ekonomik, stratejik boyutları dışındaki bir boyutu daha olduğuna mercek tuttu: Teoloji boyutu.

18 aylık yazım sürecinin sonunda hazırlanan kitap ”MESİH” ”TANRIYI KIYAMETE ZORLAMAK” ismini taşıyor.

Kitabın tanıtım bölümünde ise şu ifadeler yer alıyor…

”İster Suriye’ye ve Irak’a yönelik hareketlilik olsun ister Büyük Ortadoğu Projesi ve Trump’ın en son mega projesi dediği yeni Ortadoğu planı… Bunların hepsinin ortak bir noktası vardı: TEOLOJİ. Yani insanların inandıkları dini değerler ve bu değerler üzerinden çizdikleri politik yol haritası.

Kitabı yazdığımız dönemde olmaz dediğimiz her şeyin neredeyse kitap yazılırken hayata geçmiş olması bizi gerçekten endişeye sevk etti.

Her satırında, sözcüğünde, cümlesinde, kelimesinde içimizden gelen ses ”BU KİTAP BİZİ YANILTSIN” oldu.

BU KİTAP SİZE KIYAMETİN KAPISININ NASIL AÇILACAĞINI ANLATMAYI VAAT EDİYOR…”