Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Metropolit ne demek? Kuruluş Osman’da geçen metropolit neresidir? Metropolitin anlamı

Osmanlı devletinin kuruluşunu anlatan Kuruluş Osman dizisi yine heyecanlı bir bölümle seyircini karşısın çıktı. İzleyiciler son bölümde geçen Metropolit kelimesinin anlamını araştırıyor. Peki Metropolit ne demek? Kuruluş Osman'da geçen metropolit neresidir?

Metropolit ne demek? Kuruluş Osman’da geçen metropolit neresidir? Metropolitin anlamı

Çarşamba akşamları Atv ekranlarında seyirci ile buluşan Kuruluş Osman dizisi 4. bölümünde birbirinden aksiyonlu sahneleriyle izleyenleri mest etti. Diziyi yakından takip edenler dizide geçen detayları araştırıyor.  Metropolit kelimesi de bunlardan bir tanesi İzleyiciler son bölümde geçen Metropolit kelimesinin anlamını araştırıyor. Peki Metropolit ne demek? Kuruluş Osman’da geçen metropolit neresidir?

Kuruluş Osman’da Şeyh Edebali’nin adamı olan Tursun papaz kılığında Bizans kalesine girmiştir. Bu olayın açığa çıkmasıyla Tursun’a işkence yapılmıştır. Tursun Prenses Sofya’yı papaza olduğuna inandırmak içim “metropolit’e sorun ben papazım. Yalvarırım bana acıyın” ifadesini kullanmıştır.

METROPOLİT NE DEMEK?

Metropolit’in anlamı: “Hıristiyanlığın Ortodoks mezhebinde, patrikten sonra gelen ve bir bölgenin din işlerinde en yetkili makamda bulunan din adamı”

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri