Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Muhterem Nur kimdir? Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur yaşıyor mu?

Gösterime girdiği tarihlerde gişe rekorlarını zorlayan ve yaklaşık 6,5 milyon kişi tarafından izlenen 'Müslüm' filmi Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur'a olan ilgiyi artırdı. 'Muhterem Nur kimdir?' filmi izleyenler arasında cevabı en çok aranan soru oldu. İşte, Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur'un acı dolu hayat hikayesi:

Muhterem Nur kimdir? Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur yaşıyor mu?

Müslüm Gürses’in hayatını konu alan film ekranlara geliyor. Geçtiğimiz yıl sinemalarda gösterine giren Müslüm filmi, kısa sürede büyük sükse yapmıştı. İzlenme rekorlarını zorlayan dram yüklü film, TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Filmi izleyenler Müslüm Gürses’in eşi ‘Muhterem Nur kimdir?’ sorusunu  arama motorlarında aratmaya başladı. Zaman zaman gündeme gelen bu soru Müslüm filminin ardından daha da merak kazandı. İşte, Muhterem Nur hakkında merak edilen tüm ayrıntılar…

MUHTEREM NUR KİMDİR?

Gerçek adı Aysel Kısa Akbaş olan Muhterem Nur, 1932 yılında Makedonya’nın Manastır şehrinde dünyaya geldi. 16 yaşındaki annesini doğum esnasında kaybetti, babasını hiç tanımadı. “Anne” dediği teyzesi tarafından büyütüldü. Çok küçük yaşlarında ailesinin geri kalanıyla Türkiye’ye göç etti.. Yeni nüfus cüzdanıyla adı Aysel Muhterem, soyadı da Kısa oldu. Çocukluğu İstanbul – Eyüp’te geçti. Uzun yıllar fabrika işçisi olarak çalıştı.

SİNEMA KARİYERİ

Sinemaya o günlerde tesadüfen tanıştığı ünlü ses sanatçısı ve aynı zamanda dönemin en büyük film yapımcısı Halk Film’inde ortağı olan Suzan Yakar Rutkay’ın desteğiyle 1950 yılında “Yıldızlar Revüsü” filminde figüran olarak oynayarak sinema hayatına başladı. Fabrikadaki işinden ayrılıp günde 5 lira ücretle filmlerde figüranlık yapmaya başladı. Yıldızı parlayıncaya kadar da 20’nin üzerinde filmde küçük roller oynadı. Asıl ününü ise Üç Arkadaş filmiyle yakaladı.

ÖZEL HAYATI

Kısa sürede başrollere yükselerek bir çok film çevirmesi, dönem oyunculuğuna bağlı kalması nedeniyle iş yapamaz olan sanatçı, şöhretini de yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Maddi sıkıntıları da artık başa çıkamayacağı boyuta ulaşmıştı. Sonunda ödeyemediği borçları yüzünden 1967 yılının Mart ayında 10 gün hapis yattı. İlk evliliğini 1961 yılında gazeteci-aktör Işın Kaan Köseoğlu ile yaptı, bu evlilik 1963 yılında boşanma ile sona erdi.
1965 yılından itibaren sinema çalışmalarını azaltarak dansöz olarak sahneye çıkmaya başladı. 1967’de şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. 1970 yıllarda daha çok küçük gazinolarda ve turne ekiplerinde şarkıcı olarak çalışan Muhterem Nur, Tekrar sinemaya dönerek aralıklı yıllarla 2002’ye kadar sinemada yer aldı.

MÜSLÜM GÜRSES’LE TANIŞMASI

1982 yılının Mayıs ayında Müslüm Gürses ile Malatya turnesinde tanıştı. Kendisinden 21 yaş küçük olan Müslüm Gürses ile 5 Mayıs 1986’da Beykoz Evlendirme Memurluğu’nda gizlice nikah masasına oturdu.

Müslüm Gürses ve Muhterem Nur ne zaman evlendi?

Müslüm Gürses’in filminin konusu gerçek mi?

Müslüm filminde çalan şarkılar nelerdir? Müslüm filmi müzikleri…

Müslüm Gürses karısını (eşini) döver miydi?

Müslüm Gürses’in babası Mehmet Akbaş, gerçek hayatta eşini ve kızını öldürdü mü?

Müslüm Gürses ile karısı Muhterem Nur arasındaki yaş farkı kaç?