Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Müslüm Gürses – Muhterem Nur arasında yaş farkı kaç? Muhterem Kur kimdir yaşıyor mu?

Müslüm Gürses’in hayatının anladığı Müslüm filmi bu akşam tekrardan TV8 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Beyaz perdede izlenme rekorları kıran Müslüm filminin karakterlerinin hayatı oldukça merak ediliyor. Özellikle birçok seyirci Müslüm Gürses’in eşi olan Muhterem Nur’un hayatını merak ediyor. Muhterem Nur hakkında bilgi edinmek isteyen izleyiciler “Müslüm Gürses ile Muhterem Nur arasında yaş farkı kaç? Muhterem Nur kimdir yaşıyor mu?” sorularının yanıtını araştırıyor. Peki Müslüm Gürses ile Muhterem Nur arasında yaş farkı kaç? Muhterem Nur kimdir yaşıyor mu? İşte Muhterem Nur hakkında tüm detaylar…

Müslüm Gürses – Muhterem Nur arasında yaş farkı kaç? Muhterem Kur kimdir yaşıyor mu?

Bu akşam televizyon ekranların tekrardan izleyici ile buluşacak olan ‘Müslüm’ filmi beyaz perdede büyük ilgi görmüştü. ‘Müslüm’ filmini merak eden özellikle Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ile arasındaki yaş farkını araştırıyor. Özellikle filmde bir sahnede Müslüm Gürses ve eşi Muhterem Nur arasındaki yaş değiniliyor fakat yaş aralığı söylenmiyor. Filmi izleyerek bu muhteşem aşka şahit olanlar en çok Müslüm Gürses ile Muhterem Nur arasında yaş farkı kaç? Muhterem Nur kimdir yaşıyor mu? Sorularının cevabını merak ediyor. İşte Müslüm Gürses ile Muhterem Nur arasında yaş farkı ve hayatı…

MÜSLÜM GÜRSES İLE MUHTEREM NUR ARASINDA YAŞ FARKI KAÇ?

Televizyonda ekranlara gelen ‘Müslüm’ filminin ardından Müslüm Gürses’in hayatı internet ortamında sık sık araştırılır oldu. Müslüm Gürses ile Muhterem Nur’un evliliği de merak edilen konular arasında… Müslüm Gürses ile Muhterem Nur, 5 Mayıs 1986’da evlendi. Müslüm Gürses 1953 yılında doğmuş 2013 yılında ise hayatını kaybetmişti. Eşi Muhterem Nur ise 31 Aralık 1932 yılında dünyaya geldi. Muhterem Nur ile Müslüm Gürses arasındaki yaş farkı 21…

MUHTEREM NUR KİMDİR?

Bir dönem sinemanın ve sahnelerin yıldızı olan Muhterem Nur’un gerçek ismi Olga’dır. 31 Aralık 1932 de Eski Yugoslavya şimdi ise Makedonya sınırları içinde olan Manastır şehrinde dünyaya geldi. 16 yaşındaki annesini doğum esnasında kaybetti, babasını hiç tanımadı. “Anne” dediği teyzesi tarafından büyütüldü. Çok küçük yaşlarında ailesinin geri kalanıyla Türkiye’ye göç etti.. Yeni nüfus cüzdanıyla adı Aysel Muhterem, soyadı da Kısa oldu. Çocukluğu İstanbul – Eyüp’te geçti. Uzun yıllar fabrika işçisi olarak çalıştı.

MUHTEREM NUR’UN SİNEMA SERÜVENİ

Sinemaya o günlerde tesadüfen tanıştığı ünlü ses sanatçısı ve aynı zamanda dönemin en büyük film yapımcısı Halk Film’inde ortağı olan Suzan Yakar Rutkay’ın desteğiyle 1950 yılında “Yıldızlar Revüsü” filminde figüran olarak oynayarak sinema hayatına başladı. Fabrikadaki işinden ayrılıp günde 5 lira ücretle filmlerde figüranlık yapmaya başladı. Yıldızı parlayıncaya kadar da 20’nin üzerinde filmde küçük roller oynadı. Asıl ününü ise Üç Arkadaş filmiyle yakaladı.

Kısa sürede başrollere yükselerek birçok film çevirmesine karşın dönem oyunculuğuna bağlı kalması nedeniyle iş yapamaz olan sanatçı, şöhretini de yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Maddi sıkıntıları da artık başa çıkamayacağı boyuta ulaşmıştı. Sonunda ödeyemediği borçları yüzünden 1967 yılının Mart ayında 10 gün hapis yattı. İlk evliliğini 1961 yılında gazeteci-aktör Işın Kaan Köseoğlu ile yaptı, bu evlilik 1963 yılında boşanma ile sona erdi.

1965 yılından itibaren sinema çalışmalarını azaltarak dansöz olarak sahneye çıkmaya başladı. 1967’de şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. 1970 yıllarda daha çok küçük gazinolarda ve turne ekiplerinde şarkıcı olarak çalışan Muhterem Nur, Tekrar sinemaya dönerek aralıklı yıllarla 2002’ye kadar sinemada yer aldı.

MÜSLÜM GÜRSES İLE MUHTEREM NUR NE ZAMAN EVLENDİ?

Muhterem Nur ile Müslüm Gürses ilk defa 1982’de Malatya turnesinde tanıştılar. Bu tanışmanın ardından 4 yıl geçti ve iki isim aşklarını evlilikle taçlandırma kararı aldı. Böylelikle, Müslüm Gürses ve Muhterem Nur 1986’nın 5 Mayıs günü Beykoz Evlendirme Memurluğu’nda nikah masasına oturdular.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri