Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Müslüman bilim adamlarının yer aldığı Türkiye’nin ilk yerli süper kahraman animasyon filmi vizyona giriyor

Türkiye'nin ilk yerli süper kahraman animasyonu Efsane Takım-Bilim Kahramanları 3 Nisan'da vizyona girecek. Çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlayan filimin en dikkat çeken noktası ise kahramanların İslam dünyasında önemli buluşlara öncülük etmiş bilim insanlarının yer alması olacak.

Müslüman bilim adamlarının yer aldığı Türkiye’nin ilk yerli süper kahraman animasyon filmi vizyona giriyor

Türkiye’nin ilk yerli süper kahraman animasyon filmi Efsane Takım-Bilim Kahramanları, 3 Nisan’da sinemaseverlerle buluşacak.

Aksiyon ve macera türündeki anlatımıyla çocukların bilime olan ilgisine katkıda bulunmayı hedefleyen filmde, alışıldık süper kahramanların yerine “Hezarfen”, “Hayyan”, “Cezeri” ve “Lagari Hasan Çelebi” gibi Müslüman bilim insanları yer alacak.

İSLAM DÜNYASINDAKİ BİLİM İNSANLARI TANITILACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığının da destekleriyle hazırlanan film, dikkat çekici hikayesiyle çocuklara İslam dünyasındaki bilim insanlarının yakından tanıtılması amaçlanıyor.

Dukka Medya tarafından hayata geçirilen ve hazırlıkları 3 yıl süren animasyon filminin senaryosunda, aynı zamanda filmin yönetmenliğini de yapan Suat Emuce imzası bulunuyor.

Her yaştan izleyiciyi hedef kitlesine alan filmin konusu şöyle: Geliştirmiş olduğu biyolojik bir silahla doğanın oksijen dengesini tersine çevirerek dünyayı büyük bir tehlikeye sürüklemek isteyen Sutung, örümcek robotlarıyla öncelikle Türkiye’de bulunan Beydağları, Kaçkar Dağları ve Kaz Dağları’ndaki ormanlara saldırmaktadır. Sutung’un imha planı, dünyayı bu tür kötü planlardan kurtarmak ve korumak için kurulan ‘Gizli Görevler Merkezi’ne ulaşır. Merkezin yöneticisi Şef Ahmet, tarihimizdeki önemli bilim insanlarından esinlenerek yetiştirilen Efsane Takım’ı görevlendirir.