Son Dakika

Nevşehir'de "Aile olmak zor değil"

Nevşehir'de evliliklerinde 50 yılı geride bırakan çiftler, "Aile olmak zor değil" projesi ile ödüllendiriliyor. Ödülünü alan Halil Zedelenmez, “Ben dışarıda kazandığımı eve getiririm hanım gerekeni yapar” dedi.
Nevşehir'de "Aile olmak zor değil" AA/ Behçet Alkan

Nevşehir'de evliliklerinde 50 yılı geride bırakan çiftler, "Aile olmak zor değil" projesi ile ödüllendiriliyor. Ödülünü alan Halil Zedelenmez, “Ben dışarıda kazandığımı eve getiririm hanım gerekeni yapar” dedi.

Belediye Başkanı Atilla Seçen, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje dahilinde, yaşlı çiftlerin evlerine ziyaret gerçekleştirerek hem kendileri için özel olarak hazırlanan hediyeleri takdim ediyor hem de tebriklerini iletiyor.

Evliliklerinde yarım asrı arkalarında bırakan Halil ve Münevver Zedelenmez çiftini, eşi Derya Seçen ile ziyarette bulunan Başkan Seçen, çiftin eski fotoğraflarının ve kısa hayat hikayelerinin bulunduğu kitapçıkla beraber, içerisinde Kur'an-ı Kerim, Türk bayrağı, tebrik belgesi ile farklı hediyelerin olduğu kutuyu armağan etti.

Projeye ilişkin açıklamada bulunan Seçen, ilde söz konusu kapsamda 19 aileyi ziyaret edeceklerini bildirdi.

İlk ziyaretlerini Zedelenmez çiftine gerçekleştirdiklerini anlatan Zedelenmez, 1968 senesinden beri evliliklerini sürdüren Zedelenmez ailesini hem sohbet etmek hem de onurlandırmak için geldiklerini,  söyledi.

Nevşehir'de Aile olmak zor değil,

Projeden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Halil Zedelenmez de evliliğin uzun yıllar sürmesinin sevgi, saygı ve sabırla mümkün olacağını dile getirdi.

Aile içinde küslüklere yer olmaması gerektiğini aktaran Zedelenmez, "Ben dışarıda kazandığımı eve getiririm hanım gerekeni yapar. Yıllarca kamyon şoförüydüm, ömrüm gurbette geçiyordu. Hanıma parayı gönderiyordum, o da çocuklarla ilgileniyordu. Gençlere tavsiyem, birbirlerine karşı saygı, sevgi ve sabır göstersinler. Boşanma olunca çocuklar da ya anne ya da baba şefkatinden mahrum kalıyor." dedi.

Zedelenmez çiftiyle bir süre sohbet eden Başkan Seçen, çiftin belediye hizmetleri hususunda taleplerini de dinledi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.