Son Dakika

"Özün Sözü" belgeseli: Yedi Güzel Adam'dan yalnızca ikimiz kaldık

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, şair ve yazar Rasim Özdenören'in yaşamını konu alan "Özün Sözü" isimli belgeselin galası yapıldı. Pakdil, Rasim Özdenören ile Yedi Güzel Adam'dan yalnızca kendilerinin kaldığını dile getirdi.
"Özün Sözü" belgeseli: Yedi Güzel Adam'dan yalnızca ikimiz kaldık AA/ İsmail Hakkı Demir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyesi, şair ve yazar Rasim Özdenören'in yaşamını konu alan "Özün Sözü" isimli belgeselin galası yapıldı.

5. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı bünyesinde Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen gecede, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, etkinliğin düzenlenmesinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u tebrik etti.

Özün Sözü belgeselinin galası,

Güvenç yaptığı konuşmasında katılımcılara, "Bu 20. asrın da bu materyalist dünyanın da dünden bugün daha çok sana ve senin medeniyetine ihtiyacı var. Kültürüne ihtiyacı var. İnancına ihtiyacı var. Peygamberinin öğretilerine ihtiyacı var. Genç yaşta bunun farkına varmanız, bu yolda olmanız her türlü takdirin üstündedir." dedi.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan da belediyelerin toplumun her kesimine ve kente çok güzel hizmetler sunduğuna işaret ederek, manevi kalkınmanın temeli olan kültürel değerlerimizin ihyası, sürdürülmesi ve yeni nesillere aktarılması yönündeki misyonun, esasen milletimizin istediği bir misyon olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç ise Kahramanmaraş'ın barındırdığı değerler manasında özel bir kent olduğunu aktardı.

Yönetmenliğini Ekrem Doydu'nun yaptığı belgesel ile ehemmiyetli bir hizmete imza atıldığına vurgu yapan Erkoç, başta üstat Necip Fazıl Kısakürek olmak üzere Cahit Zarifoğlu'lar, Erdem Beyazıt'lar, Nuri Pakdil'ler ve Rasim Özdenören'ler ile birçok değerli söz üstadı, çok değerli büyükleriyle, fikir adamlarıyla ne kadar övünülse az olacağını kaydetti. Erkoç, bu değerli üstadların yaşamlarını gelecek nesillere örnek teşkil etmesi bakımından ve bir eser olarak düşündüklerini, onların her anıyla ömür boyunca gerçek anlamda topluma öncülük ettiklerini söyledi.

Özün Sözü belgeselinin galası,

Nuri Pakdil de "kardeşim" dediği Rasim Özdenören'i kutlarken, Rasim Özdenören ile Yedi Güzel Adam'dan yalnızca kendilerinin kaldığını dile getiren Pakdil, "Allah, Nuri Pakdil'e de Rasim Özdenören'e de uzun ömürler versin. Ne mutlu yeryüzünün gelmiş geçmiş en büyük devrimcisi, ezeli ebedi ulu önderimiz hazreti Muhammed'in ümmetinden olabilenlere." dedi.

Konuşmaların ardından Özdenören'e plaketi takdim edilirken, Rasim Özdenören'in, Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç'tan gece anısına plaket almak için kürsüye çıktığı esnada eşinin elini öpmesi ve sarılması alkışlandı.

Özün Sözü belgeselinin galası,

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.