Son Dakika

'Racon'lu bir ilk roman "Uzaktakiler"

Ozan Kaçar'ın ilk romanı Uzaktakiler, geçtiğimiz aylarda Okur kitaptan çıktı
'Racon'lu bir ilk roman "Uzaktakiler"

Ozan Kaçar'ın ilk romanı Uzaktakiler, geçtiğimiz aylarda Okur kitaptan çıktı. İnsanlık tarihinin kadim izleklerinden ölüm, rüya, aşk ve suç kavramlarına odaklanan roman; okuru, katmanlı, masalsı, özenli ve akıcı anlatımıyla okuyucuyu romanına davet ediyor. Sosyoloji ve öğretmenlik eğitimlerini alan genç yazarın ilk romanı, ‘Racon’ ve ‘Gülüşler Gömülemez’ gibi başlıklarıyla dikkat çekiyor. Kitapsa şöyle tanıtılmış:

Uzaktaki Yusuf’u düşünüp saf ve temiz olmaya öykünen insanların yaşamına şahit olduğumuz roman, anlatımındaki şiirsellik, rüya içinde rüya motifi ve kişi kadrosunun zenginliği ile dikkat çekiyor.

Öldürünce güzellik getireceğine inanan Katil’den, sanatçı Zarif’e, Kıpti Esmer’den, uzaklardan gelen Cümbüş’e, taşranın hafızası olmaya çalışan Havadis Kardeşler’den yazarın kendisine uzanan derin, renkli ve adıyla mütenasip karakterlerle örülü bir roman Uzaktakiler. Tüm bu karakterlerin birbirine bağlı öyküleri korku, gitmek, uzak ve küskünlük mefhumlarıyla anlatılırken mekânın taşradan şehrin mahallelerine taştığına şahitlik ediyoruz.

Uzaktakiler, içinde yer aldığımız mekanik dünyanın ve yaşanmaz hale getirilen tıknefes alanların boğucu yapısına, romanın sınırlarında kalarak sınırsız düş gücüyle estetik bir cevap veriyor… 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.