Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sanatçı Uğur Işılak: Türkiye insanlık sınavını geçti

Türkiye'nin koronavirüs salgını sürecinde diğer ülkelere de yardım elini uzatmasını değerlendiren Işılak, "Bu süreç aynı zamanda bir insanlık sınavıydı. Türkiye’nin nerede olduğunu biz bu sınavda gösterdik" dedi.

Muhammed Şimşek
Sanatçı Uğur Işılak: Türkiye insanlık sınavını geçti

Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Kovid-19) salgını ile insanlık, önemli sınavından geçerken Türkiye bu süreci en iyi yöneten ülkelerin başında geldi.

Aldığı önlemlerle hastalıkla mücadelede büyük başarı yakalayan Türkiye, sınırları aşan tıbbi destekleriyle de tüm dünyaya örnek oldu.

“TOPLUM VE İNSANLIK MANASINDA BİR SINAV…”

Ünlü sanatçı Uğur Işılak, devletin tüm imkanlarını yönettiği bu süreci ve diğer ülkelere yaptığı yardımları değerlendirdi. “Türkiye olarak bir insanlık örneği ortaya koyduk” diyerek sözlerine başlayan Işılak “Pandemi bir hastalık, pandemi bir süreçti. Bu süreç aynı zamanda toplum ve insanlık manasında bir sınavdı. Bir insanlık sınavıydı. Belki kısa sürdü ama Türkiye’nin nerede olduğunu biz bu sınavda gösterdik” ifadelerini kullandı.