Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa’daki tarih mirası mezarlar ışıl ışıl

Şanlıurfa'da yaklaşık 2 bin yıllık kaya mezarlarının bulunduğu Kızılkoyun Nekropolü ışıklandırıldı.

Şanlıurfa’daki tarih mirası mezarlar ışıl ışıl

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli tarihi ve turistik merkezleri arasında yer alan tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi yakınlarındaki Kızılkoyun Nekropolü ışıklarla aydınlatıldığını duyurdu.

Tarihi şehrin gecelerine ayrı bir güzellik sağlayan Kızılkoyun mağaraları yeni görüntüsüyle cezbedici bir hale getirildi.

büründü. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla başlatılan ışıklandırma çalışmaları, yapılan demo uygulamasının ardından hayata geçirildi. Kale Eteği ve Haleplibahçe ile birlikte dünyanın en önemli nekropol alanı olarak kabul edilen bölgede yer alan Kızılkoyun’un ışıklandırılması ile tarihi alan bambaşka bir görüntüye büründü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 2019’U GÖBEKLİTEPE’YE ATFETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılını Göbeklitepe Yılı ilan etmesiyle birlikte turizmde geçen yıl 5 milyon turisti ağırlayan Şanlıurfa’nın bu potansiyelini daha da üst çıtalara çekebilmesi için çalışılıyor.

Kızılkoyun Nekropolü çalışmasında 65’i kaya mezarı ve 5’i oyuk olmak üzere toplam 70 alan ışıklandırıldı.