Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Savaş Vadisi filmi oyuncu kadrosu ve yorumları! IMDB puanı kaç?

Savaş Vadisi filmi oyuncu kadrosu ve yorumları! IMDB puanı kaç?

İkinci Dünya Savaşı sırasında ABD ile Japonya arasında yapılan savaşta masum insanları öldürmeyi reddettiği için sağlıkçı olarak savaşın içine gönderilen asker Desmond T. Doss’un gerçek hikayesini anlatan Savaş Vadisi film ilgi çekiyor. Vatandaşlar filmi ve konusunu merak ediyor. Sinemaseverler Mel Gibson’un yönettiği filmin IMDB puanını da sorguluyor. Peki, Savaş Vadisi filmi oyuncu kadrosu ve yorumları! IMDB puanı kaç? İşte detaylar….

Desmond T. Doss’un tek bir kurşun bile sıkmadan 75 askeri kurtarmasını anlatan gerçek olaylardan esinlenilmiş Savaş Vadisi filmi konusu ve oyuncuları haberimizin içerisinde yer alıyor.

SAVAŞ VADİSİ KONUSU

Savaş Vadisi, tek bir kurşun sıkmadan 75’e yakın kişiyi kurtaran kahramanın hikayesini ele alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin 2. Dünya Savaşı’na girmesinin ardından Desmond T. Doss (Andrew Garfield) da birçok Amerikalı gibi orduya katılmaya gönüllü olur. Ancak dindar bir Hıristiyan ve bir pasifist olan Doss, savaşta insan öldürmeyi ve herhangi bir şekilde silah kullanmayı reddetmektedir, onun yerine savaş alanında yaralıları kurtararak hizmet etmek istemektedir. Bu tavrı hem komutanları, hem de asker arkadaşları arasında ilk başta çok sert tepkiyle karşılanır, askeri mahkemeye bile çıkar. Ancak Doss, son derece sert bir eğitimden geçip, kendi hayatı pahasına silahsız bir şekilde savaş alanına gitmeyi çoktan göze almıştır. Amerikan tarihinin ilk Onur Madalyası’na layık görülen vicdani retçisi olan Doos’un gerçek yaşam hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmeni ise Mel Gibson…

SAVAŞ VADİSİ FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Andrew Garfield

Teresa Palmer

Sam Worthington

Luke Bracey

Hugo Weaving

Rachel Griffiths

SAVAŞ VADİSİ IMDB PUANI

Mel Gibson’un yönettiği Savaş Vadisi filminin IMDB puanı 8.1 olarak belirlendi.