Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor? İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!..

Star Tv'nin yeni dizilerinden, etkileyici öyküsü ve güçlü kadrosuyla dikkatleri çekmeyi başaran Sefirin Kızı, çekimlerinin yapıldığı mekanlar açısından da gündem konusu oldu. Diziyi yakından takip eden vatandaşlar, Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor? Sefirin Kızı konusu nedir? Sefirin Kızı dizisi oyuncuları kimler? sorularını sık sık araştırıyor. Peki Nare ve Sancar'ın hikâyesini konu eden Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor? İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!..

Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor? İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!..

Kısa sürede milyonlarca izleyici kitlesini ekran başına bağlamayı başaran Star Tv’nin yeni dizisi Sefirin Kızı, Sancar ve Nare’nin hikâyesiyle gündeme gelirken, dizi seti mekanlar, oyuncularıyla da yoğun bir araştırma konusu oldu.  Sefirin Kızı dizisinin başrollerinde Neslihan Atagül Doğulu, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu gibi güçlü isimler yer alıyor. Her pazartesi saat 20.00’da Star Tv’de ekrana gelen dizi reyting listelerini alt üst etmeye devam edeceğe benziyor. Farklı hikayesi ve oyuncu performansıyla izleyicileri etkilemeyi başaran Sefirin Kızı, 5. bölümüyle 20 Ocak 2020 Pazartesi akşamı saat 20:00’de izleyicisiyle buluşacak. Bu arada sıkı takipçiler, dizinin nerelerde çekildiği, konusu ve oyuncuları hakkında araştırmalarını sürdürürken bizler de bu konuda merak edilen soruları yanıtlamak istedik. Peki, Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor? İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!.. Detaylar haberimizde!

SEFİRİN KIZI NERELERDE ÇEKİLİYOR? İŞTE SEFİRİN KIZI DİZİSİ OYUNCULARI VE KONUSU

Sefirin Kızı dizisinin çekimleri; İstanbul, Muğla ve zaman zaman da Karadağ‘ın (Montenegro) başkenti Podgorica‘da gerçekleştiriliyor.

Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!..

Karadağ (Montenegro)…

SEFİRİN KIZI KONUSU NEDİR?

Sefirin Kızı dizisi, Nare ile Sancar’ın dillere destan aşkını konu ediyor.

Yörede gariban bir yarıcının oğlu olan Sancar, daha çocuk yaştayken Bodrum’a tatile gelen bir büyükelçinin kızı olan Nare’ye sevdalanır.

Bu iki zıt çocuk, birbirlerini çok severler, sevdaları için yıllarca mücadele ederler. Sonunda kız, oğlana kaçar ama tam kavuştukları gece Nare birden ortadan kaybolur! Bir daha da Nare’yi gören olmaz.

Kimi der denize düştü öldü, kimi der sefir kızı ya Avrupa’ya kaçtı. Bir garip aşık da onlara türkü yakar, der ki; sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu!.. Böylece Nare ve Sancar’ın mutsuz hikayesi bir destana dönüşür.

Bir düğün gecesinde ortadan kaybolan sefirin kızı Nare, tam dokuz yıl sonra, başka bir düğün gecesinde ortaya çıkıverir. Üstelik bu düğün, Sancar Efe’nin düğünüdür ve ona Nare Sancar Efe’ye getirmiştir.

Sefir, torunu Melek’i kaçırınca Sancar’la Nare kızlarının peşinden Podgoridsa’ya giderler. Kendilerini bambaşka bir dünyada bulunca herkesi geride bırakırlar, kızları uğruna ateşkes ilan ederler ve kaderden bir gün ile bir gece çalarlar. Kimi zaman birlikte oldukları bir rüyadır bu yolculuk, kimi zaman ise biricik kızlarını aradıkları bir kâbus!.. Bir yandan kaçamadıkları anılarla, bir yandan ortaya çıkan gerçeklerle ama en çok da kendileriyle savaştıkları bir serüven…

Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!.. 4

Bir başka hayatta bıraktıkları Gediz (Uraz Kaygılaroğlu), kalbinde keşfettiği gerçekle yüzleşirken, Menekşe iki sevdalıyı gurbette birlikte düşünmeye dayanamaz ve oyununu değiştirir. Sancar rüyasından uyanır, yüreğindeki sevda ateşini söndürmek için hem kendini hem Nare’yi yakar. Destan asıl şimdi can vermiştir.

Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!..

‘Aşıksan inanırsın!..’

Dizinin 4. bölümüne, Gediz’in ‘Aşıksan inanırsın!‘ sözleri damga vurdu; sevdiği kadına inanmaktan korkan Sancar Efe’nin gözlerine baka baka haykırdığı!.. Dostluk ve arkadaşlığın alabora olduğu bu fırtınada, Sancar ve Gediz’in ortaklıklarının süreceği fragmandan anlaşılırken, dizinin sürükleyici hikayesinin detayları da takipçileri tarafından merakla bekleniyor.

Sefirin Kızı nerelerde çekiliyor İşte Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve konusu!.. aşıksan inanırsın

SEFİRİN KIZI OYUNCULARI

Ege’de yaşanan destansı bir aşk hikayesinin anlatıldığı ‘Sefirin Kızı’nın yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak otururken senaryosunu ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme alıyor.

İşte Sefirin Kızı dizisinin, muhteşem performanslarıyla izleyiciyi ekrana kilitleyen oyuncu kadrosu;

 • Sancar Efeoğlu- Engin Akyürek
 • Nare- Neslihan Atagül Doğulu
 • Gediz- Uraz Kaygılaroğlu
 • Yahya- Doğukan Polat
 • Elvan- Hivda Zizan Alp
 • Refika – Özlem Çakar Yalçınkaya
 • Akın- Erhan Alpay
 • Güven- Erdal Küçükkömürcü
 • Halise- Gonca Cilasun
 • Menekşe- Tülin Yazkan
 • Müge- Esra Kızıldoğan
 • Zehra- Cemre Öktem
 • Kavruk Ömer- Edip Tepeli
 • Melek- Beren Gençalp

Sefirin Kızı’nın çekildiği ‘Podgorica’ nerede, hangi ülkede? Karadağ ‘Montenegro’ haritada nerede?

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri