Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Suriyeli “Misafir”lerin hikayesini anlatan ödüllü film Dublin’de

Suriyeli “Misafir”lerin hikayesini anlatan ödüllü film Dublin’de

Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’nun Suriyeli muhacirlerin dramını anlattığı ödüllü filmi “Misafir”, İrlanda’nın başkenti Dublin’de gösterildi. “Misafir” filmi, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Dublin Büyükelçiliği, Mültecilerle Dayanışma Derneği (MUDEM) ve Dublin Trinity College ile işbirliğiyle dün akşam düzenlenen etkinlikte İrlandalı izleyicilerle buluştu.

GÖSTERİME YOĞUN İLGİ

Yönetmen Haznedaroğlu’nun izleyicilerle bir söyleşi gerçekleştirdiği film gösterimine Türkiye’nin Dublin Büyükelçisi Levent Burhan, Londra Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Karakuş, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) Genel Koordinatörü İbrahim Kavlak ile MUDEM Dublin Direktörü Ecem Akarca da katıldı.

Etkinliğe İrlandalı sinemaseverlerin yanı sıra kentte bulunan yabancı diplomatlar ile basın yoğun ilgi gösterdi. Dublin Trinity College’nin tarihi binasında gerçekleştirilen etkinlikte “Suriyeli Mülteci Kadınların Objektifinden Göç” temalı fotoğraf sergisi de açıldı.

3 ÜLKE 5 ÖDÜL

Suriyeli bir çocuğun gözünden savaşın ve sonrasında yaşadığı dramın anlatıldığı “Misafir” filmi, Dublin İpek Yolu Film Festivali ile Malmö Arab Film festivallerinde “En İyi Film” ve “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini almıştı. “Misafir” filmi, Antalya Film Festivali’nde “Avni Tolunay Seyirci Ödülü” ve Boğaziçi Film Festivali’nde “En İyi Film” ve “En İyi Kurgu” kazanmıştı.