Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Taşyaran Vadisi’ne ‘tabiat parkı’ projesi

Taşyaran Vadisi'ne 'tabiat parkı' projesi

Uşak’ta suyun kayalar üzerinde oluşturduğu şekiller dolayısıyla halk arasında “Taşyaran” adıyla anılan vadi, “Tabiat Parkı Projesi” kapsamında turizme kazandırılacak. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uşak-İzmir karayolu üzerindeki Yenişehir köyü yakınlarındaki Taşyaran Vadisi’nin turizme kazandırılması için çalışmalara başlandığını söyledi. 

Aşırı soğuklarda zeminde akan suyun buz tutmasıyla adeta doğal bir akvaryuma dönüşen bölgenin jeolojik açıdan ilginç ve özel bir alan olduğunu aktaran Tekin, üç bölümden oluşan yaklaşık 57 hektarlık alanda yapılacak çalışmalarla ilgili etüt raporunun Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne sunulduğunu belirtti. 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun geçen ay Uşak ziyareti sırasında verdiği talimatın ardından kısa süre içinde çalışmaların tamamlandığını dile getiren Tekin, suyun 300-400 yılda gnays adı verilen çok sert yapılı kayaları şekillendirilmesiyle oluşan bölgenin,

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!