Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Teknologin Dergisi okuyucuyla buluştu

Teknolojideki gelişmelerle birlikte genelde Karadeniz ve özelde Samsun’un kurumlarıyla birlikte gelişmekte olan teknolojik altyapıya uyum sürecini, sahadaki çalışmaları da takip ederek ele alacak olan Teknologin Dergisinin ilk sayısıdolu dolu içeriğiyle okuyucularından büyük beğeni kazandı.

Sümeyye Aksu
Teknologin Dergisi okuyucuyla buluştu

Diriliş Postası Muhabiri Sümeyye Aksu

Üç ayda bir yayımlanacak olan Teknologin Bilim Sanayi ve Teknoloji Dergisi’nin sahipliğini Kerim Bozkurt yaparken derginin editörlüğünü Burcu Uyanık üstleniyor.

Gazeteci Recep Yazgan’ın Genel Koordinatörlüğünde yayın hayatına devam edecek olan derginin editörü Burcu Uyanık derginin ilk sayısında kaleme aldığı Merhaba başlıklı yazısını derginin çıkış gayesi ve hedefleri üzerine yoğunlaştırmış.

“BÖLGENİN LOKOMOTİFİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Uyanık yazısına, “Bazen farkına vararak ve bazen de farkında olmadan hayatımıza giren, hayatlarımızın içerisine sızıp bizlerfarkına bile varmadan tam merkezine oturan ve bizi dört bir koldan sarıp sarmalayan teknolojinin vazgeçilmezliğini gözler önüne sermek üzere yayına hazırladığımız Teknologin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Dergisinin ilk sayısıyla huzurlarınızdayız” şeklinde başlıyor.

TeknologinBilim, Sanayi ve Teknoloji Dergisinin AR GE teknoloji projeleri ve yatırımlarında Samsun firmalarının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmayı hedefleyerek Samsun’un teknoloji alanında büyümesine katkı sağlayarak bölgesinin lokomotifi olmasını hedefleyen bir dergi olacağını da kaydeden Uyanık şöyle devam ediyor;

“Teknoloji, yazılım, AR GE, inovasyon, alanlarında yatırım yapacak iş adamlarına rehber ve yeni başlayacak olanlara yol haritası olacak şekilde merak edilenleri sayfalarımıza taşıyarak bu alanda Samsun’da ve sonrasında Karadeniz’de bir ilk olacak kaliteli bir çalışmayı sizlere sunabilmek için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Uyanık, “Girişimci, sanayici ve yatırımcılarımıza teknolojik sahasında faaliyet yürütecek firmaların zaman ve enerji kaybını önlemek için başlangıçtan sona doğru proje ve uygulama aşamalarında bütçe oluşturma ve yönetmede başvuru yer ve usullerinde son ve güncel değişikliklerden haberdar olmalarını sağlamak noktasında aktüel ve oldukça ilgi gören bir yayın organı olacağına inanıyoruz.Birgörüşme esnasında oluşan farkındalıkla çıktık yola heyecanlı meraklı ve cesaretliydik.

Ne ile karşılaşacağımızı tam olarak bilmiyorduk ama kararlıydık.Yol haritamızdaki güzergah tayininde verdikleri destek vizyonumuzu genişletme noktasında sundukları fikirlerden dolayı Öncelikle Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Yılda 4 defa elinizde olacakve her sayısı bir öncekinden daha dolu dolu olması için gayret edeceğimiz Teknologin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Dergisi’nin ilk sayısı ile karşınızdayız.” diye konuştu.

Diriliş Postası Muhabiri Sümeyye Aksu