Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı ile dünya Türkleri konuşacak

Dünyada ses getirecek ‘Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı’ filminin oyuncu kadrosu belli oldu. Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı filminin yapımcısı ise Mehmet Bozdağ.

Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı ile dünya Türkleri konuşacak

Tüm dünyada Türklerin tanınmasına ve İslam dinine yakınlaşmasına sebep olan Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısından ses getirecek bir film daha geliyor. Diriliş Ertuğrul ve Diriliş Osman dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’dan “Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı” adlı film gündeme bomba gibi düştü.

Film ile ilgili yapımcı Mehmet Bozdağ twitter hesabından yaptığı paylaşımla herkesi heyecanlandırdı. İşte o paylaşım:

Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı filminin oyuncu kadrosu Emre Kıvılcım, Ece Çeşmioğlu, Eren Vurdem, Levent Özdilek, Ebru Özkan gibi önemli isimlerden oluşuyor. Filmin konusu da şimdiden belli oldu. Filmin yapımcılığını üstlenen Mehmet Bozdağ senaryoyu da kendisi yazdı. ‘Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı’, İstanbul’un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişini, sultana ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncıların hikâyeleri üzerine sürecek. Osmanlı Akıncıları, televizyon tarihimizin en başarılı dizi projelerinden olan ve bütün dünyada ses getiren ‘Diriliş yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından görkemli bir proje sinemaya taşınıyor. Peki Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı filminin konusu ne? Oyuncu kadrosunda hangi isimler var? İşte yeni film hakkında merak edilenler…

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı – Konusu

 ‘Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı’, İstanbul’un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişini, sultana ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncıların hikâyeleri üzerinden ele alıyor. Dünyanın gördüğü en barbar krallardan biri olan ve tarihe  Bogomil  (Boşnak) katliamını başlatan Sırp Kralı olarak geçen Lazar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa’yla ittifaka girince Fatih’in Akıncıları Lazar’ın planlarını bozmak için harekete geçerler… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda gücünü kılıçtan değil Hak’tan alan; zorbalığa karşı adalet, köleliğe karşı hürriyetin adı olan Akıncıların hikâyesini anlatan Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı’  filmi unuttuğumuz büyük cihan hakimiyeti ruhuna tanıklık yapmak için yola çıkan iddialı bir film.

Mehmet Bozdağ Kimdir?

Diriliş Ertuğrul ve Diriliş Osman dizilerinin de yapımcısı olan ve son olarak Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı adlı filmle de gündeme gelen Mehmet Bozdağ, 1 Ocak 1983 tarihinde Kayseri’de doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olan Bozdağ, yüksek lisansını da aynı üniversitede Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır.

Tarihe meraklı olan yönetmen Mehmet Bozdağ, ilk tarih çalışmalarına 2004 senesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Doğumunun Yüzüncü Yılında Necip Fazıl Kısakürek” isimli arşiv çalışmasıyla başladı.

Tarih bilgisini de kullanarak senaristliği göz kırpan Bozdağ, 2009’da “Miray Film” isimli yapım şirketiyle “Kardeş Şehirler” ve “Son Rüya” isimli TRT belgesellerinde senaristlik yapmıştır.

Türkiye ve dünyada popüler olan Diriliş Ertuğrul (Yurtdışında Ressurection: Ertuğrul) dizisinin hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenmiştir.

Yapımcı Mehmet Bozdağ
Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı filminin
Yapımcısı ve senaristi Yapımcı Mehmet Bozdağ

 

Mehmet Bozdağ hangi senaryoları yazmıştır?

Son Rüya

Kardeş Şehirler

Ustalar, Alimler ve Sultanlar

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu

Diriliş Ertuğrul

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı | Oyuncu kadrosu

oyuncu Emre Kıvılcım

Emre Kıvılcım

Oyuncu-Ece-Çeşmioğlu

Ece Çeşmioğlu

Oyuncu Eren Vurdem

Eren Vurdem

Oyuncu Levent Özdilek

Levent Özdilek

Oyuncu Ebru Özkan

Ebru Özkan

Oyuncu Selda Alkor

Selda Alkor

Oyuncu Serdar Gökhan

Serdar Gökhan

Oyuncu Seray Kaya

Seray Kaya

Oyuncu Cemal Hünal

Cemal Hünal

Oyuncu Ogün Kaptanoğlu

Ogün Kaptanoğlu

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Tkyrkyyldz 🇹🇷

    Filminiz Hayırlı olsun .. Mehmet abi Umarım Habib’le Diriliş Osman’da azda çok bir rol için el sıkışmışsınızdır , Sayın Putin Habib kendisini ziyaret ettiğinde sinema filminden felan bahsediyordu .. Abi Bizim Reis sayın T.c sizi sever gerekirse Habib için Reisimize bir rica etseniz .. Bu dileğimizi kendimiz için değil Diriliş osmanın Dünya başarısı Vede tanıtım reklamı için istedik.. Duayla..

Yorumları Gör (1 Yorum)