Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Uğur Işılak’tan iflah olmaz yaygaracılara sert tepki: Batsın sizin kininiz

Kovid-19 salgınına karşı mücadele kapsamında başlatılan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasını eleştirenlere sert tepki gösteren sanatçı Işılak, "Devlet destek olur, karşı çıkarsınız. Millet fedakârlık yapmak ister, karşı çıkarsınız. Yasak gelir karşı çıkarsınız; yasaklanmaz karşı çıkarsınız. Batsın sizin kininiz, nefretiniz, ideolojiniz." ifadelerini kullandı.

Uğur Işılak’tan iflah olmaz yaygaracılara sert tepki: Batsın sizin kininiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasını eleştirenlere tepki gösteren sanatçı Uğur Işılak, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Sanatçı Işılak, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Devlet destek olur, karşı çıkarsınız. Millet fedakârlık yapmak ister, karşı çıkarsınız. Yasak gelir karşı çıkarsınız; yasaklanmaz karşı çıkarsınız. Batsın sizin kininiz, nefretiniz, ideolojiniz.”

Işılak ayrıca “Ey tek misyonu milleti birbirine düşürmek olanlar… Kuru kuruya muhalif olmak, basit ve ufuksuz insanların tavrıdır; fizibilite, gayret, hesap, plan ve program sonucu muhalif olmak ise vizyon sahibi olanların özelliği… O da sizde yok maalesef” mesajını verdi.

Sanatçı daha önce yaptığı paylaşımlarda yine sosyal medyada kara propaganda yapanlara sert çıkmıştı.

Işılak, “Dünya yanıyor, insan yanıyor, insanlık yanıyor ve birileri hâlâ bozgunculuk peşinde. Kalbinizin adamı olamadınız, bari bir kez olsun kalıbınızın adamı olun. Ya hayır konuşun, ya susun utanmaz adamlar.” dedi.

Salgın sürecine ilişkin “evde kal” çağrısında bulunan Işılak, bu musibetin bir uyanışa vesile olmasını diledi.

Sanatçı Işılak şu ifadeleri kullandı:

“Kalbimizi dinlemenin, yıllarca küresel haydutlar tarafından nasıl aldatıldığımızı fark etmenin, empoze edilen hazların, algıların ne büyük bir yalan olduğunu anlamanın tam zamanı.

İnanıyoruz ki, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Mazlumlar kazansın, insanlık uyansın inşallah.

Öncelikle hem kendimizi, hem diğer insanları korumak için “evde kal” çağrısına uymak zorundayız. Başka türlü bu salgının önüne geçmek ve normale dönmek mümkün değil.
Şu netameli dönemde bile kin, nefret ve siyasi çıkar uğruna ortalığı bulandıran alçaklara itibar etmeyelim.

Biz bize yeteriz.. Sizi kastetmedik, rahat olun.”