Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Üsküdar’da ‘Baharın Çiçekleri’ sergisi başlıyor

Üsküdar’da ‘Baharın Çiçekleri’ sergisi başlıyor

Nesrin Çaylı sanat ve Okuma Evi Öğrencisi, 10-18 yaş arası 10 genç kızdan oluşan “Bahar Çiçekleri”, 12 Yıldır Türkiye genelinde geleneksel hale getirdikleri sergi ve şiir akşamlarına, bu yıl bir yenisini daha ekliyor.

Nesrin Çaylı Sanat ve Okuma Evi”nin kurucusu ve eğitmeni Ressam-Yazar Nesrin Çaylı, öğrencilerinin sanat ve şiir yorum derslerindeki performanslarını, “İstanbul’da bir tatlı huzur” adlı sergi ve şiir dinletisiyle sanatseverlerle buluşturuyor, Bahar Çiçekleri, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in şiirlerinden oluşan repertuarlarıyla genç yaşlı, yetişkin çocuk, kadın erkek, herkesi şiirin zarif iklimine ve fikri farkındalığına davet ediyor.

Nesrin Çaylı çalışmalarını,

“Vatanımızın her köşesinde nefes alan tüm çocuklar ve öğrencilerim, bu ülkenin Bahar Çiçekleri… Onlarla, hoyratlığın ve hırçınlığın çok hızlı yayıldığı dünyamıza, sanatın renkleri, şiirin ahengi ile estetiğe ve zarafete dair iz bırakmayı diliyoruz ve gelecek zamanlarda dört mevsimi bahar eylemeye talibiz.” şeklinde ifade ediyor.

Nesrin Çaylı Sanat ve Okuma Evi’nde eğitim gören Bahar Çiçekleri, sanat ve şiir yorum dersleriyle birlikte Klasik Türkçe, adab-ı muaşeret gibi dersler de görüyor, “Bahar Çiçekleri” bir yıllık çalışmaları sonucu ortaya çıkan tablolarını ve Üsküdar-Altunizade Kültür Merkezi’nin fuayesinde sergilerken, eş zamanlı olarak aynı mekanın salonunda şiir yorumlarıyla yer almaktan büyük heyecan duyduklarını belirtiyorlar.

Her yıl sergi gelirlerini, farklı sivil sorumluluk şuuru ile gerçekleştiren Nesrin Çaylı ve “Bahar Çiçekleri”, bu yıl tablo gelirlerini yetim kardeşlerine armağan etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyor ve “Sanatın tüm kalplere ulaşabilecek bir şefkat eli olduğunu” ifade ediyorlar.

Sunuculuğunu Şair Ömer Faruk Arlı’nın yaptığı programda Bahar Çiçeklerine, Neyzen Erdinç Bal’ın Şefliğinde tasavvuf Musikisi konserleriyle eşlik edecek.

Bahar Çiçekleri: Aybüke Aksoy, Beyza Nur Kılıç, Doğa Şalcı, Elif Hacer Yorulmaz, Elen Çakır, Elif Pekdemir, Esra Gökkaya, Ravza Güldal, Sümeyye Gözpınar, Zeynep Yorulmaz tüm şiir/ sanatseverleri 17 Haziran Pazartesi günü Saat: 19.00’da Altunizade Kültür Merkezi’ne bekliyor.

Bahar Çiçekleri’nin, “İstanbul’da Bir Tatlı Huzur” adlı şiir dinletileri ve “Üç Boyutlu Sanat” Sergilerinin açılış töreni;

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen,

Üstadın “Zindandan Mehmet’e Mektup” şiirinin muhatabı Mehmet Kısakürek,

Diriliş postası Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk,

Ajanda Dergiler Grup Başkanı Yavuz Selim,

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Mehmet Şeker,

Gazeteci ve yazar Fikri Akyüz,

Şair Cafer Petek,

Haber Ajanda Genel Yayın Yönetmeni Serhat Bıçak,

TRT FM’in sanat ve şiir dostu programcısı Banu Karakuş,

Eğitimci ve yazar Mine İzgi ve sanat ve edebiyat dünyasından pek çok ismin katılımlarıyla 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da gerçekleşecek.

Bahar Çiçekleri’nin sergileri 19 Haziran 2019 Çarşamba günü akşamına kadar gezilebilecek…