Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Almanya, mülteci konteynerinde Türkiye’yi tercih etti”

Karmod Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya, “Almanya, ülkede bulunan mültecilerin barınması için kullanılacak konteynerleri Türkiye’den alıyor” ifadesini kullandı.

Karmod açıklamasında görüşlerine yer verilen Çankaya, Almanya’da kayıtlı Suriyeli mülteci sayısının 484 bine ulaştığını belirterek, Türkiye’de mülteci konteyneri üreten firmalarda Almanya’dan gelen talepler nedeniyle hissedilir bir yoğunluk yaşandığı dile getirdi. Çankaya, şunları kaydetti:

“Almanya, ülkede bulunan mültecilerin barınması için kullanılacak konteynerleri Türkiye’den alıyor. Karmod olarak ilk etapta ürettiğimiz konteynerleri Berlin ve Dortmund’a sevk ettik. Almanya’daki mültecilerinin kullanımı için üretilen konteynerlerin A sınıfı yangın dayanımına sahip olan duvar ve çatı panelleri yüksek izolasyon içeriyor.

Vidalı ve geçmeli tam demonte sistemle hızlı üretimli özellikteki konteyner yapılarımız nakliye kolaylığı ve hızlı pratik kurulum avantajı sağlıyor. Deforme olmadan defalarca sökülüp kurulabilen, çok az yer kaplayarak depolanabilen ürünlerimiz, başka mekanlara da kurulum yapmaya imkan veriyor. 14, 21 ve 27 metrekare alternatifli ünitelerimizde bir aile iyi şartlarda barınabiliyor.”

Etiketler