Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Avusturya’da YEDAŞ’a “Kalite Mükemmellik” ödülü

Avusturya'da YEDAŞ'a

Merkezi Samsun’da bulunan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş (YEDAŞ), Avusturya’nın başkenti Viyana’da “2015 Kalite Mükemmellik Elmas Kategori Ödülü”ne layık görüldü.

Uluslararası kalite araştırmaları yapan Avrupa Kalite Araştırma Topluluğu, Viyana’da gala gecesi töreni düzenledi. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen şirket yöneticilerinin ağırlandığı gecede, kalite mükemmellik kriterlerini yerine getiren şirketlere “2015 Kalite Mükemmellik Elmas Kategori Ödülü” verildi.

Gecede Türkiye’yi temsil eden YEDAŞ, “2015 Kalite Mükemmellik Elmas Kategori Ödülü”ne layık görüldü. Ödülü, şirket adına Genel Müdür Nurettin Türkoğlu aldı.

Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl ABD’nin Las Vegas kentinde aynı kurumdan “En Nitelikli Liderlik Ödülü” aldıklarını, bu yıl ise bir üst kategori “Kalite Mükemmellik” ödülünün sahibi olduklarını söyledi.

Ödülün değişik organizasyonlar tarafından şirketlerin bilgi teknolojileri ve kurumsal yapılarının dikkate alınarak verildiğini kaydeden Türkoğlu, “Biz de Çalık Holding grubu olarak Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. bu ödüllerin en üst seviyesinde platinium seviyesinde ödülü almış bulunuyoruz. Türkiye’de bu ödülü alan ilk ve tek elektrik dağıtım şirketiyiz. Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Türkoğlu, görev bölgelerinin, merkezi Samsun olmak üzere Sinop, Ordu, Amasya ve Çorum illerini kapsadığını, 1 milyon 850 bin aboneye hizmet verdiklerini söyledi.

Yaklaşık 5 yıllık bir şirket ve özelleştirmenin en iyi uygulamalarından biri olduklarını vurgulayan Türkoğlu, “Avrupa’nın en iyi şirketleriyle ayrı teknolojiyi kullanarak müşterilerimize kaliteli ve kesintisiz enerji dağıtmak için tüm çabamızla çalışıyoruz” diye konuştu.

YEDAŞ, geçen yıl ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen törende “Yılın En Nitelikli Liderlik Ödülü”ne layık görülmüştü.

Etiketler