Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Büyükşehir, çocuk korosu kurdu

Büyükşehir, çocuk korosu kurdu

Erzurum’da kültür ve sanatta öncü olan Büyükşehir Belediyesi, yine örnek bir çalışmaya imza attı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatıyla kurum bünyesinde Çocuk Korosu kuruldu. Çocukların sanatsal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan koroda; 32 kişilik saz ekibi, 8 kişilik bando takımı ve 16 solist yer aldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, toplam 56 kişiden oluşan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu ile birlikte şehir Türküleri’nin gelecek nesillere aktarılacağını ifade etti. Başkan Sekmen, “Büyükşehir Belediyemiz, yeni bir sanatsal projeye daha imza attı. Belediyemiz bünyesinde kurulan Çocuk Korosu ile Erzurum Türkülerini gelecek nesillere aktaracağız. Anadolu’nun sesi olan örf, adet ve geleneklerimizi yansıtan, halk ozanlarının mısralarını süsleyen yöresel deyişler ve derlemeler, bu koroyla birlikte yaşatılacak” dedi.

Başkan Sekmen, bu güzel projenin hayata geçmesinde emeği geçen Kayakyolu Çimento Müstahsilleri İşveren Sendikası Ortaokul Müdürü Mevlüt Yıldız ile Müzik Öğretmeni Selçuk İçoğlu’na teşekkür etti. Bu arada hocaları nezaretinde boş vakitlerinde sürekli prova yapan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu, ilk sahne deneyimini önümüzdeki günlerde Erzurum yöresinden türküler ve marşlar repertuvarlı konserle yaşayacak.

Etiketler