Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Büyükşehir’den Emniyet’e güçlü destek

Büyükşehir’den Emniyet’e güçlü destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin huzuru ve güvenliğine destek vermek amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere alınan 10 motosiklet, Narkotim ekibine törenle teslim edildi.

Bursa’yı her alanda ‘marka kent’ hedefine ulaştırmayı ilke edinen Büyükşehir Belediyesi, kentin tüm kurum ve kuruluşlarının çalışmalarına da destek veriyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin huzuru ve güvenliğine destek vermek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü için alınan 10 motosiklet, Narkotim’e törenle teslim edildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Bursa’nın her anlamda ‘huzur kenti’ haline gelmesini önemsediklerini söyledi. Örnek yönetim konusunda kentin tüm kurumlarıyla birlikte çalışmayı önemsediklerini ifade eden Başkan Altepe, “Bursa’da yaşamak bir şans. Huzur kenti Bursa için attığımız önemli bir adımda daha birlikteyiz. Geleceğimiz için çalışıyoruz. Türkiye’nin hedefleri var, Bursa da tüm alanlarda örnek… Kurumlar arası diyaloğu çok önemsiyoruz” dedi.

“Emniyet gözbebeğimiz”
Bursa’nın 20 yıldır ‘Avrupa Şehri’ kimliğini taşıdığını belirten Başkan Altepe, “Gerçek anlamda çağdaş bir kente ulaşmak için gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Bursa’nın huzur kenti oluşu noktasında Emniyet teşkilatımız gözbebeğimiz. 24 saat Bursa’nın huzuru için çalışıyorlar. Bizler de sıkıntılı noktaları en aza indirdik. Şehir merkezinin kontrollü olması için yatırımlarımızı yapıyoruz ve hizmetlerimize devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Emniyet teşkilatımızın Narkotim ekibine verdiğimiz 10 motosiklet de Emniyet’in gücüne güç katacak” diye konuştu.

“Önceliğimiz şehrin esenlik ve güven içinde olmasıdır”
Bursa’nın yaşanabilir ve sağlıklı bir kent olması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Altepe, “Şehrin her sıkıntısı bizleri ilgilendiriyor. Önceliğimiz şehrin esenlik ve güven içinde olmasıdır. Emniyet teşkilatımız ülkemizin birlik, dirlik ve güvenliği konularında vazgeçilmez kurumlarından biridir. Dolayısıyla emniyet güçlerinin olaylara anında müdahale edebilmesi çok önemli. Bizler, Emniyet teşkilatımıza yardımcı olma noktasında özellikle hassasiyet gösteriyoruz. Bu araçlar ekiplerin görevini daha hızlı ve daha verimli, yapabilmesine katkı sağlayacak. Daha önce Bursa’mızın huzur ve güveni için Emniyet teşkilatına 18 adet motosiklet 2 adet binek aracı teslim etmiştik. Bugün de 10 adet BMW motosikleti Emniyet güçlerimizin hizmetine veriyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, her biri 125 beygir gücünde olan motosikletlerin saatte 200 kilometre ve üstü hız yapabilme kabiliyetine sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

“Kent güvenliği önemli”
Bursa Valisi Münir Karaloğlu da Büyükşehir Belediyesi’nin kentin tüm sorunlarıyla ilgilenmesinin önemini vurguladı. Kentlerdeki en önemli ihtiyacın öncelikle güvenlik olduğunu ifade eden Karaloğlu, “Bursa’nın güvenli bir şehir olması, burada yaşayan vatandaşların da kendilerini güven içinde hissetmeleri önemli. Emniyet teşkilatını hem yetişmiş insan kalitesi hem de araçlar açısından iyi donatmalıyız. Suçun önlenmesine yönelik polisin kullandığı araçlar da büyük önem taşıyor. Konforlu ve hızlı araçlar, polisin hızının artması, suçluyu takibi ve suçun önlenmesi açısından önemli” şeklinde konuştu.

Vali Karaloğlu, Emniyet teşkilatına desteklerle, şehrin daha da güvenli olacağına dikkati çekerek, “Esas hedefimiz, suç işlenmeden önce tedbir almaktır. Aslolan suça niyet edenin ensesinde olduğumuzu hissettirebilmemizdir. Şehirde yaşam kalitesinin yukarıya çıkması yolunda Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını önemsiyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

Yıldız’dan Başkan Altepe’ye teşekkür
Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ise araç desteğinin önemini vurgulayarak, “İllerde güvenlik ve huzur önemlidir. Teşkilatın güçlenmesine destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür ediyoruz. Yeni araçlar, daha güvenli ve huzurlu Bursa için teşkilatımıza güç katacak” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, Başkan Altepe ve İl Emniyet Müdürü Yıldız’a polis yeleği ve kep verildi. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı tören, Narkotim’e armağan edilen motosikletlerle ve Narkotim ekibiyle çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi. Vali Karaloğlu, törenin ardından Başkan Altepe’yi, Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’ndaki makamında ziyaret etti.

Etiketler