Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Büyükşehir’den muhteşem 1001 hatim gecesi

Büyükşehir'den muhteşem 1001 hatim gecesi

Erzurum’da 5 asırdır süre gelen 1001 Hatim geleneği bu yıl da manevi iklimin sedasında huşu içerisinde geçti. Pir Ali Baba Hazretleri tarafından başlatılan “1001 Hatim” geleneği kapsamında okunan 24 bin 933 hatmin duası Ulu Cami’de gerçekleştirildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Spor Salonu’nda düzenlenen 1001 Hatim Kur’an Ziyafeti’nde ünlü hafızlar, Kerim Kitabımızı okuyarak Erzurumlulara unutulmaz bir gece yaşattı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, İl Müftü Vekili Celal Büyük, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci ile diğer yetkililer katıldı. Başkan Mehmet Sekmen, burada yaptığı konuşmada, “1001 Hatim geleneği ile vahdet ruhu yeniden canlanıyor” dedi. Sekmen, “İnşallah geleneksel hale getireceğimiz bu salon programlarında gerek Erzurum’a gerekse Türkiye’mize gerekse de İslam âlemine buradan önemli mesajlar vereceğiz. Günümüz insanının Kur’an-ı Kerim’e ihtiyacı var. Kur’an anlayışının doğru bir şekilde insanımıza, gençliğe anlatılma gayretine de ihtiyaç vardır. İşte bu hatimler ki bizim birliğimizi, beraberliğimizi, milletimizin, devletimizin bekasını bu manevi anlayışla koruyor” diye konuştu.

 “KUR’AN-I KERİM’E DÖRT ELLE SARILALIM”         

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Akdağ da, “1001 Hatim geleneğiyle Allah’a şükürler olsun Erzurum’da Kur’an-ı Kerim’i gönüllerimize nakşediyoruz” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Akdağ, şunları kaydetti: “Bu geleneği başlatan Pir Ali Baba’ya Allah binlerce defa rahmet eylesin. O büyüklerin yolundan gitmeyi de hepimize nasip kılsın. Kur’an-ı Kerim’e dört elle sarılalım, onun izinden yürüyelim, onun kutlu aydınlığıyla gönüllerimizi aydınlatmaya devam edelim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen kardeşime çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir geleneği de o başlatmış oldu. 1001 Hatim’in duasının yapıldığı günün akşamında bu güzel programla Kur’an’ın nuru âlemi İslam’ı sarıyor. Başkanımızın inşallah gelecek seneye başka güzel müjdeleri de olacak. Başka yenilikler, sürprizler de olacak.” Program sözlerin en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle devam etti. Sırasıyla Yakup Tosunoğlu, Fatih Çollak, Mustafa Kızılcaoğlu, Erhan Mete, Bünyamin Topçuoğlu, Ali Tel o güzel sesleriyle Kur’an-ı Kerim’i okudu. Rahatsızlığı nedeniyle Kur’an Ziyafeti’ne gelemeyen Abdulkadir Şehitoğlu, telefon bağlantısıyla programa katılarak, Başkan Sekmen’e bu güzel organizasyondan dolayı teşekkür etti ve aşrı şerif okudu. Gecede Erzurum İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği İlahi Korosu da ilahi ve kaside seslendirdi. “1001 Hatim” geleneği kapsamında okunan 24 bin 933 hatmin duası Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin tarafından yapıldı. Programda vatandaşlara Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Etiketler