Son Dakika

Gaziantep'te "15 Temmuz Diriliş Destanı" fotoğraf sergisi

Anadolu Platformu Derneği tarafından Gaziantep Üniversitesinde açılan sergide Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin 110 fotoğrafı yer aldı.
Gaziantep'te "15 Temmuz Diriliş Destanı" fotoğraf sergisi

Anadolu Platformu Derneğince Gaziantep'te "15 Temmuz Diriliş Destanı" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Gaziantep Üniversitesindeki (GAÜN) sergide, Anadolu Ajansı foto muhabirlerince darbe gecesi ve sonrası çekilen 110 fotoğraf yer aldı.

Serginin açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, 15 Temmuz'un milletin kader anı olduğunu söyledi.

Milletin, egemenliğine, silahlara karşı imanla ve cesaretle durarak sahip çıktığını vurgulayan Gür, 15 Temmuz'da birlik ruhuyla parti, mezhep ayrımı olmadan meydanlara inildiğini anlattı.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir de 15 Temmuz'un, yarım kalmış hesapların görülme günü olduğunu söyledi.

Dost ve düşmanın birbirinden ayırt edilmesi gerektiğini ifade eden Aldemir, şöyle konuştu:

"Bu darbe girişimi başarısız olunca bu ihanet şebekeleri aramızda dolaşmaya başladı. Bu meydanlar bu yeni milletin üniversiteleri oldu. Adaletin, özgürlüğün, merhametin tüm coğrafyaya yayıldığı bir merkeze dönüştü. Fiili işgal girişimini bertaraf ettik. Soyut işgal girişimleri devam ediyor. Onun için eğitimde, kültürde, sinemada, televizyonda bunu dünyaya anlatmamız lazım. Bu eğitim müessesesindeki gençleri, alanında dünyanın en iyileri olup yeniden tarih sahnesine çıkmamız lazım. Tüm mazlum halkaların yüzünü bu topraklara döndüğü şu günlerde burada yaşamış olmamızın sorumluluğunu yerine getirmemiz gerekir."

Konuşmaların ardından açılan sergi, 5 Ekim Çarşamba gününe kadar gezilebilecek.  

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.