Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İsbak ve Stm’den “İstanbul Akıllı Şehir” projesi için dev iş birliği

İsbak ve Stm'den

“İstanbul Akıllı Şehir” projesi için İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri AŞ (İSBAK) ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

STM açıklamasına göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), dünyanın önemli ve büyük kentlerinde olan “Akıllı Şehir” kopseptini İstanbul’da uygulamak için çalışmalarına ve iş birliklerine devam ediyor. Vizyon, teknoloji ve yetkinliği bir araya getiren İBB, planlanan ve uygulamaya konulan “İstanbul Akıllı Şehir” projesi ile İstanbul’a ve İstanbullulara yeni bir kent yaşamı sunmak için harekete geçti.

İstanbul’u daha değerli kılmak amacıyla şehrin yaşanabilirlik seviyesini dünyada örnek gösterilecek düzeye çıkarmak için bir çalışma başlatan İBB, “İstanbul Akıllı Şehir” projesi için proje sorumlusu olarak İSBAK’ı belirledi. İSBAK da çözüm ortağı olarak STM ile iş birliğine vardı.

STM, proje kapsamında büyük veri ve veri analitiği alanındaki yetkinlikleriyle “Akıllı Şehir” uygulamalarının geliştirilmesine, siber güvenlik konusundaki kabiliyetleriyle de bu uygulamaların beklenen güvenlik seviyesinde hizmet vermesine katkı sağlayacak.

Etiketler