Son Dakika

Cem Uçan, Payitaht "Abdülhamid"e transfer oldu

Ülkemizde hatta uluslararası alanda izlenme rekorları kıran ve Ulu Hakan Sultan II. Abdülhamid Han'ın 32 yıllık taht idaresini konu alan Payitaht "Abdülhamid" dizisi kadrosunu Cem Uçan'la güçlendirdi.

Cem Uçan, Payitaht "Abdülhamid"e transfer oldu

TRT 1'in gerek konusu gerekse oyuncu kalitesiyle kısa sürede vazgeçilmezleri haline gelen dizilerinden Payitaht "Abdülhamid" dizisi, yeni bir oyuncu transferiyle gündeme geldi. 

Daha önceleri, Filinta'nın "Bıçak Ali"si, Diriliş Ertuğrul'un "Aliyar Bey"i olan Cem Uçan, Payitaht dizisinde seyircinin karşısına çıkacak.

Dizinin gelecek 2 ya da 3 bölümü sonrasında izleyicisiyle buluşması beklenen Cem Uçan, "Ahmed Celaleddin Paşa" karakteriyle Payitaht'ta küffara karşı mücadele verecek.

'Ahmed Celaleddin Paşa' karakteriyle seyircinin karşısına çıkacak olan oyuncu Cem Uçan


AHMED CELALEDDİN PAŞA KİMDİR?

Ahmed Celaleddin Paşa bazı tarih kaynaklarına göre, siyasetçi, istihbaratçıdır.  Sultan II. Abdülhamid’in güvenini kazanarak serhaye (baş istihbaratçı, istihbarat şe) oldu.

Mısır ve Avrupa’ya kaçmış Jön Türklerin faaliyetlerini izlemeye ve önlemeye çatıştı. Daha sonra Contraxeville'de yaptığı antlaşmayla bir grup Jön Türk'ün İstanbul'a dönmesini ve bazı Jön Türk gazetelerinin kapatılmasını sağladı.

Ahmed Celaleddin Paşa


CELALEDDİN PAŞA HAKKINDAKİ İDDİALAR

Sultan'ın vaatlerini tutmadığını görünce muhalefete geçti. Paris'e yerleşerek Jön Türkler'i maddi bakımdan destekledi. Sultan II. Abdülhamid’e ihanet ederek, ona suikast düzenlemek amacıyla cemiyet kurdu. İstanbul'a fedai sokmaya çalıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.