Son Dakika

Reyhanlı 30 yılın ardından sinemaya kavuştu

Reyhanlı'da 30 yılın ardından yeniden hizmete açılan sinema salonunda, Suriyeli muhâcirler için Arapça filmler de gösterilecek.

Reyhanlı 30 yılın ardından sinemaya kavuştu AA

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, çeşitli nedenlerle işletilemeyerek yıllar önce kapatılan sinemaların ardından yeni salon açılması için Reyhanlı Belediyesi kolları sıvadı.

Belediye tarafından inşa edilen Sosyal Tesisler'de yapılan sinema salonu 30 yılın ardından hizmete açıldı.

Suriyeliler için de Arapça filmlerin gösterileceği 105 kişilik salon, sinemaseverlerden ilgi gördü.

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, 30 yıl sonra ilçede sinema salonunun hizmete girdiğini ifade etti.

Reyhanlı halkının kültürel ve sanatsal anlamda kazanımlar elde etmesi için çalıştıklarını belirten Çüter, 'Yıllardır sinema salonu hasreti sona erdi. 30 yıl sonra Reyhanlı'da açılan ilk sinema salonumuz vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Her yaştan insanımız buradan faydalanacaktır.' dedi.

Sinema salonu sorumlusu Canbey Genç de yoğun ilgiden son derece mutlu olduklarını dile getirerek, 'İlerleyen dönemlerde salonların sayısı artacak, vizyonda olan filmler halkımızla buluşacaktır. Onlarla birlikte bizler de heyecanlıyız.' diye konuştu.

Açılan sinema salonunda film izleme heyecanını ilk yaşayanlardan Gökçen Eser de daha önce film izlemek için Antakya ve İskenderun'a gitmek zorunda kaldıklarını, sinemaya kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.