Lara eyaletinde organize edilen mitingde halka seslenen Maduro, Birleşik Demokratik Platform (PUD) çatısı altında birleşen muhalefete tepki gösterdi.

Maduro, 28 Temmuz'da yapılacak devlet başkanlığı seçimini kazanacaklarını dile getirerek, "Biz kazanacağız ve açık ara önde bitireceğiz. Bunu biliyorlar, bundan dolayı sandığa hile karıştırmaya çalışıyorlar." dedi.

"Venezuela'da barış olacak"
ABD'nin Venezuela'ya uyguladığı "tek taraflı" yaptırımları hatırlatan Maduro, "Artık yeter. Venezuela'ya bulaşmayın. Bu cesur halka zarar vermeyi bırakın. Bu asil halk, geleceğinin çalınmasına müsaade etmeyecek. Venezuela'da barış olacak. Bu topraklarda her daim barıştan konuşacağız. Tanrı'ya yemin ederim." şeklinde konuştu.

Maduro, ülkenin enerji santrallerinin muhalefetin hedefinde olduğunu ve seçim günü santrallerde tüm güvenlik tedbirlerini alacaklarını söyledi.

Venezuela halkı, 28 Temmuz'da yeni devlet başkanını seçmek için sandık başında olacak.

Muhalefetin adayı Gonzalez seçimlerden zaferle ayrılacaklarını söyledi
Venezuela'da 28 Temmuz'da düzenlenecek devlet başkanlığı seçimine ilişkin muhalefetin ortak adayı Edmundo Gonzalez, seçimlerden zaferle ayrılacaklarını söyledi.

Kamala Harris: Adaylığı hak etme ve kazanma niyetindeyim Kamala Harris: Adaylığı hak etme ve kazanma niyetindeyim

Başkent Karakas'taki Ulusal Gazeteciler Okulu'nda medya mensuplarıyla bir araya gelen Gonzalez, 28 Temmuz'daki seçimleri kazanacaklarını ve ülkede basın özgürlüğünü garanti altına alacaklarını ifade etti.

Maduro muhalefetin seçimlere hile karıştırmaya çalıştığını söyledi

Muhalefet koalisyonu Birleşik Demokratik Platform (PUD) adayı Gonzalez, "Haksız yere tutuklanan gazeteciler ve kapatılan 400'den fazla medya kuruluşu var. Mesleğin getirdiği zorlukların farkındayız. Seçimi kazandığımız takdirde basın özgürlüğünü kural haline getireceğiz." dedi.

Gonzalez, ülke genelinde seçim kampanyalarına devam ettiklerini hatırlatarak, "Bugün tüm Venezuelalı gazetecilerin gününü tebrik ediyorum. Böylesine zorlu bir ortamda gösterdikleri cesaret ve özveriyi takdir ediyorum. Seçimlerden zaferle çıkacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Gonzalez'e, partililerin yanı sıra muhalif lider Maria Corina Machado'nun da eşlik ettiği görüldü.

Venezuela halkı, 28 Temmuz'da yeni devlet başkanını seçmek için sandık başında olacak. Seçimlerin, Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Gonzalez arasında geçmesi bekleniyor.

Editör: Nusret Odabaş