Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

18. yıl marşı…

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

Ak Parti Genel Başkan Yarımcısı Mahir Ünal, önceki gün medyanın Ankara Temsilcisi ile bir araya geldi. Ünal, yoğun gündem nedeni ile bir yıldır basın ile toplantı yapamadığına da vurgu yaptı. Bence de toplantıların daha sık yapılmasında yarar var. Her parti için…

Ak Parti’nin 18. yıl kuruluşuna değinen Ünal, Ak Parti kurucularının yer almadığı tanıtım filmi eleştirilerine karşı kurumsal filmin bugün (23 Ağustos 2019) Ak Parti Genel Merkezdeki kuruluş etkinliklerinde yayınlanacağını söyledi.

Mahir Ünal’ın toplantısından edindiğim izlenim Ak Parti’nin yeni bir yol haritası ile yeniden yola çıkacağı şeklinde oldu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Ak Parti’nin 18. Yılına özel marş hazırlattığı bilgisini de verdi. 

18. yıl marşı ile ilgili detay bilgi verilmedi belki ama bu marşın ses getireceğini söyleyenler fazla.

Diğer yandan Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan Ak Parti 18. Yıl etkinliklerine çağrılmadığı bilgisini verdi Mahir Ünal.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül zaten partiye üye değil. Ali Babacan ise partiden istifa etti. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu parti üyesi olmasına rağmen davet edilmemesine bakınca, Ak Parti’nin bu isimlerle yollarını kesin ayırma kararı aldığını söyleyebiliriz. Çizgi daha net ortaya kondu.

Ancak, bu isimlerle ilgili partiden herhangi bir disiplin sürecinin de başlamadığı ifade edildi. Yani ‘İhraç’ söz konusu değil. Süreç gelişmeleri ortaya koyacak gibi…

Kongrelere de hazırlanan Ak Parti’de yenilenmenin ne derece olacağını tam olarak kestirilemese de yeni bir başlangıç için yol haritasının yenileneceği açık.

Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne ciddi katkı sağlayan Ak Parti içinden bir ekip için şimdi yol ayrımlarını yaşanacağını daha net söyleyebiliriz.

Dileriz, 18. Yılını kutlayan Ak Parti nice yıllara milletimizin birlik, beraberlik, huzur ve refahı için nice hizmetlere imza atma imkanını sürdürür.

Selam ve dua ile…