Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Adaletin bu mu dünya?

Sen git Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başına Recep Tayyip Erdoğan’ı nasip et. Cumhuriyet Halk Parti’nin başına da Kemal Kılıçdaroğlu’nu musallat et…

Hiç de “adil” değilsin dünya…

*

CHP kurultay yaptı ama benim gibi bir Kemal hayranını (!) davet etmedi. Canları sağ olsun. Benden kaçacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar. İşte kurultay gerçekleri…

*

Kurultayın teması, “adalet ve cesaret” imiş. “Adalet” darbeciler için yapılan bir yürüyüş, “cesaret” ise darbecinin tankından kaçmakla yan yana gelemez.

*

“Adalet” kurultayında “adalete” tecavüz etmek isteyen Kemal beye, “yenile yenile büyüyen” Muharrem engel oldu. Mükerrer imza veren delegelerin Muharrem’in hesabına yazılmasını istemek “adalet” anlayışını ve iç tüzüğü yerle yeksan etti.

*

Partinin tüm imkanlarını kullanarak genel başkan seçilmek de “adalet” kavramıyla hiç uyuşmuyor.

*

CHP’liler, 8 seçim kaybetmiş birisini, coşkuyla bağırlarına bastılar. Dünyanın başka yerinde olsa 8-0 yenilmiş birini kongreye çağırmazlar bile. Bizimkiler yeniden genel başkan seçmek için Türkiye’nin 7 bölgesinden kalkıp gelmişler.

*

“O geliyor” anonsuna çok güldüm. Bilmeyen de salona Kemal değil de Erdoğan girecek zanneder. 4 kongredir hep aynı isim geliyor zaten. Neyin sürprizini bekliyorsunuz.

*

Arka kapıdan salona girmek zorunda kalan Muharrem, Kemal’i arka kapıdan gönderecek. 2019 sonrası “Kemal gidecek, Muharrem gelecek” sloganlarını şimdiden duyuyorum…

*

Kemal “biatçı delegeyi”, Muharrem “devrimci delegeyi” coşturdu.

*

Bingöl’de bin oy alan CHP, Edirne’de 150 bin oy alıyor. Kurultayda Bingöl’ün 5, Edirne’nin 4 delegesi oy kullandı. Edirne nüfusu Bingöl’ün iki katına yakın. Bunun neresinde “adalet” var?

*

Selin S. Böke, kurultaydan bir gün önce “YPG terör örgütü değildir” dedi. Parti Meclisi listesine dışardan 687 oyla ikinci sıradan girdi. Sonuç CHP değil de HDP kurultayından çıktı zannettim. Ya da CHP’de 687 HDP’li delege var.

*

Doğu ve Güneydoğu’da oy alamayan CHP’nin bu illerdeki nüfus ve delege sayısına bakıldığında; yüksek oy aldığı ve fazla nüfuslu diğer illere göre çok daha fazla delege verdiği görülüyor. HDP faktörü devrede.

*

CHP bu kafa ve zihniyetle; 100 değil, 1000 yıl iktidara gelemez. 8 seçim kaybetmiş bir ismin yerine adam bulamıyor ve seçemiyorlar.

*

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayları içinde ismi geçen Yılmaz Büyükerşen, Divan Başkanlığını beceremedi. Cumhurbaşkanı adaylığı başlamadan bitti.

*

Partiyi yöneten kişi devleti de yönetmeye talip olmalıdır. Ama Kemal, “CHP’yi ben, Türkiye’yi Erdoğan yönetsin” diyor.

*

Türkiye’de demokrasi istiyoruz diyen CHP’nin kurultayında demokrasi olmadığını gördük. Partisine demokrasi götürmeyen kişi ülkeye demokrasi getirmekten bahsedemez. Türkiye’deki demokrasi CHP’nin demokrasisine deplasmanda on çeker…

*

Kurultayda dağıtılan kumanyadan 100 kişi zehirlendi. On bin kişiyi sağ salim doyuramayan bir partinin 80 milyon insanı nasıl doyuracağı büyük bir soru işareti. İstanbul İl Başkanı Canan çıkıp, “domuz pirzolası dağıtsaydık zehirlenmezlerdi” deseydi ne yapacaktık?

*

Kongreyi yine “rakıcılar” kazandı. “Viskiciler” kaybetti.

*

CHP Kemal ile Türkiye Erdoğan ile mutlu. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz. Başkanlık Kemal’e ve AK Parti’ye; 2019 Cumhurbaşkanlığı da Erdoğan ve Türkiye’ye şimdiden hayırlı olsun…