Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Afrin’de SAHA’ya inmek

Afrin operasyonunun çok sayıda kahramanı var. Başta büyük devlet tavrını sergileyen yöneticilerimiz olmak üzere askerlerimiz, halkımız, medyamız ve sanayicimiz hep beraber el ele vererek adil ve merhametli devletin ne olmasını gerektiği yedi düvele gösterdiler. Titiz, kılı kırk yaran bir hareket gerçekleştirildi. Halka, masumlara zarar vermeden eşkıyaya dersi verildi. Sadece eşkıyaya mı ona taraftar olan emperyalistlere de terörle mücadelenin ne demek olduğu anlatıldı.

Afrin harekâtından farklı görüntüler yansıdı kamuoyuna; Amerika’nın,  Rusya’nın, katil rejimin yaptığı operasyonlarda şehirlerde taş üstüne taş kalmazken Afrin’de eşkıyadan temizlenen şehir sapa sağlam ayakta duruyor. Eşkıyaya mezar olan Afrin halka bayram yeri oldu. Yüzleri gülen çocuklar, zılgıt çeken kadınların mutluluğunu hissetmemek mümkün değil. Türk ordusunun adaletli merhamet eli mazlum ve gariplere ulaştı.

Afrin’de büyük bir tahribat olmadı.  2 ay süren bu mücadelede masumlar zarar görmesin diye olağanüstü bir çaba sarf edildi. Bizim askerimize yakışan da bu idi. Çünkü Afrin’de yaşayanlar bizim insanlarımız, bizim kardeşlerimizdir. Zerdüşt eşkıyaların, Marksist zorbaların ağa babalarının destekleriyle masum insanlara dayattığı kâbusun bittiğine şahit olduk. Yaraların sarılması kolay olamayacak ama Kızılay’ın, AFAD’ın imdada yetişmesi aç ve açıkta olan insanlara bir can suyu oldu. Yardım faaliyetleri de örnek olmak açısından takdire şayandır.

Bu hareketin alkışlanacak kahramanlarından birisi de basınımızdır. Çok eleştirdiğimiz ve eleştirmekle de haklı olduğumuz medyamız bu harekette çok başarılı bir kamuoyu aydınlatması yaptı. Terör sevici batı medyasının yalan haber ve sahte fotoğraflarla donattığı ekran ve sayfalarının yanlışlarını Anadolu Ajansı başarılı bir şekilde ortaya çıkardı. Bu çalışmaların sürekli bir ekip tarafından yapılması gerekir. Türkiye dünya haberlerinde sürekli kirli propagandaların muhatabı olmaktadır. O nedenle sürekli kriz masası tarzında doğru haber için çalışılması manipülasyonları bir nebze önleyebilir.

Haklımız da bu haklı harekete olağan üstü destek verdi.  Ülkemizin her yerinde hareket heyecanla takip edildi. Harekete katılmak için çok sayıda insan Mehmetçiğin kapısını çaldı. Birlik ve beraberliğin ne kadar büyük bir nimet olduğunu bir kez daha idrak ettik. Bir musibet karşısında yeniden bir olduk, iri olduk, diri olduk.

Bu başarının arkasında sahada görünmeyen kahramanlar da var. Onlar bu ülke için üreten sanayicilerimizdir. Eskiden terör mücadelelerinde Alman ya da Amerikan silahlarını kullanamayacağımız haberlerini çok sık duyardık. Son yıllarda savunma sanayi için başarılı üretimler yapan yerli ve milli firmalarımızın sayıları çoğaldı.  Başarılı kümelenmeler ortaya çıktı. Bunların başında SAHA İSTANBUL (Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği) gelmektedir. Onlarca firmayı bir araya getirerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda yüksek teknolojiye dayalı ürünleri üreterek hem ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlıyorlar hem de emperyalistlerin ambargosunu kırarak milli, vatani bir görev ifa ediyorlar. Bu çalışmanın başında yıllardır milli projeler peşinde koşan, azminden ve gayretinden hiçbir şey eksilmeyen Hasan Büyükdede var. Öncü ve birleştirici kimliğiyle SAHA İSTANBUL derneğinin başarısında büyük katkısını görüyoruz. SAHA İSTANBUL geçen hafta 3. yıl dönümünü kutladı. Yıllardır aşkla ve şevkle çalıştıklarına şahit olduğumuz M. Akif Özyurt, Metin Yerebakan, Oğuz Borat, Temel Kotil, İsmail Demir gibi cephe arkası kahramanları da saymadan geçmeyelim. Daha niceleri vardır mutlaka, hepsini buradan selamlıyorum. Allah emeklerini zayi etmesin.  Ancak bu kahramanların heyecanını kıran bürokratik oligarşi henüz bertaraf edilmiş değil. Bunun içinde bir milli seferberlik yapılması iyi olur.