Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Akşener’in B planı var mı?

Memleketi kurtarmak isteyen her parti, her oluşum veya her hareketin başlangıç yeri neresi oluyor hiç düşündünüz mü?

Ben söyleyeyim; Samsun oluyor.

Biz Samsunlular bu nakarata 97 yıldır aşinayız.

Bir parti mi kuruluyor, “Napalım abi, ilk olarak…”

“Sorduğun şeye bak, tabi ki de Samsun’a çıkacağız

Bir değil, iki değil, üç değil, beş değil… On yıllardır böyle…

Biz bıktık, onlar bıkmadı, yeni bir şey, müthiş bir buluşmuş gibi evvela Samsun’a çıkıyorlar.

Bir gün milletvekili olursam, ilk işim, siyasi parti, oluşum veyahut hareketlerin, Samsun’a çıkma, harekete Samsun’dan başlama, kıvılcımı Samsun’da tutuşturma, bir neviMustafa Kemal’e öykünme saplantılarına ve dahiritüellerine son verecek kanun teklifi hazırlamak olacak.

Değişimin Ana Gücü Meral Akşener ise19 Mayıs’a tam iki ay kala, biraz erken davranarak ‘2016 yılı Mart’ının 19’uncu Cumartesi günü Samsun’a çıktı’

Yağmur altında Samsun Kurtuluş yolunu dolduran hatırı sayılır kalabalığa seslenen Akşener, MHP Genel Merkezi tarafından olağanüstü kongre toplansın diye imza verdiği için kapatılan teşkilatlar ziyaretinin ilkinden hayli morallice ayrıldı.

Bilindiği gibi MHP’de Bahçeli muhaliflerinin topladıkları 543 imza, olağanüstü kongre talebiyle MHP Genel Merkezi’ne teslim edilmiş, lakin bir netice ya dacevap alınamamıştı.

Cevap yerine imzaları teslim alan genel merkez, beklenmedik hamleyle listede bulunan Trabzon, Denizli, Kilis, Bilecik, Kırklareli, Ardahan, Bayburt, Elazığ, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Nevşehir, Uşak, Çorum, Gümüşhane il başkanlıklarını valiliklere birer yazı yollayarak kapattırdı. İl başkanlarını da azletti.

MHP’li muhalifler, bu sefer de partinin olağanüstü kurultaya gitmesi için topladıkları imzaların işleme konulmasını yargıdan talep ettiler.

Başvuruyu değerlendiren Ankara Sulh Hukuk Mahkemesi, duruşma gününü belirledi; kurultay talebikararı 8 Nisan Cuma günü açıklanacak.

Akşener, mahkeme kararını beklemeden kapatılan teşkilatları ziyaret ederek kurultay hazırlığına başlamış görünüyor.

Böylece sadece Bahçeli’ye değil, diğer rakiplerine de fark atabilecek rüzgar ile hem genel başkanlığa hem de başbakanlığa hazır olduğunu göstermiş oluyor.

Peki, mahkeme, CHP ve Saadet Partilerinin başvurusunda verdiğinin aksi karar vererek, kurultay talebini reddeder, MHP olağan kurultayı 2018 takvimine raptedilirse ne olacak.

Akşener’in B planı var mı?

Gazetemizin Ankara Ajandası’nı yazan Saim Abi’nin alanına girmiş gibi oldum ama Ankara kulislerinden bana kadar gelen fısıltılara bakılırsa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Akşener formülü ısıtılmaya çalışılıyor.

Akşener bildiğiniz gibi AK Parti kurucularından.

Dolayısıyla bu formül öyle zor ya da uzak değil.

Hesap, Arınç ve ekibinin hazırlıklarına devam ettikleri partinin Başbakan adayı Akşener’in, AK Parti tabanıyla bir kan uyuşmazlığı veyahut doku tutmazlığı yaşamayacak olması üzerine kurulmuş.

Zaten terörle mücadeledeki kararlı yürüyüşüyle MHP seçmeninin desteğini almış bir AK Parti, taban olarak Akşener için biçilmiş kaftan haline geliyor.

Buna bir de yedi düvelin Cumhur Reisimizi yıkmak için bin türlü hesap ve çare üzerinde yoğunlaşmasını da eklersek; muhtemeldir ki, dünyanın oval bir yerinde bu formül hazırlanıyor, nakış nakış işleniyor.