Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ama ben aslan doğururum

Cânım kâri, ben batının bir put, yüzünde maske olan bir katil ve büyük bir yalan olduğuna inananlardanım. Bahsettikleri bütün iyi hasletleri yok eden, tüketen ve bitiren hep onlar. Ellerinde bütün mazlumların kanı var ve ben batı derken de bir coğrafyadan değil bir zihniyetten hatta pis, hastalıklı bir zihniyetten bahsediyorum. Daha önce de pek çok kere yazdım bunu. 26 Eylül 2016 tarihinde yayımlanmış “Yere batsın sizin uygarlığınız” başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Mesut Özil Avrupa’da yaşayan bütün Türklerin ve Müslümanların yıllardır isteyip de söyleyemediklerini heriflerin gözlerinin içine baka baka, suratlarına vura vura söylemiş. “İki yüzlü, ırkçı ve korkaksınız” demiş özetle. Helal olsun. 

Bunlar önce adamı öldürür sonra cenazesine gelip de gözyaşı dökerler. Senelerce Avrupa’da yaşayan, yaşamaya mecbur kalan Müslümanlara ve Türklere neler ettiklerini, onları nasıl kullandıklarını, ne hakaretler edip de ne pislikler yaptıklarını biliyoruz. Ama sonrasında da insanlıktan, insan haklarından en çok bahseden yine onlar oldu. Ve daha önce ısrarla söylediğim, bu son Mesut Özil olayıyla beraber artık kesinlikle inandığım şu ki Avrupa’da yaşayan Müslüman Türkler Türkiye’nin küresel anlamda en büyük gücü olacaklar. Avrupa’ya en büyük tokatı onlar vuracaklar. İkiyüzlülüklerini, pisliklerini onların yüzlerine vuracak ve öyle ya da böyle içlerinde bir yerde saklı kalan o ruhla hakikati ortaya çıkaracaklar. 

Her nasıl olursa olsun, Avrupa’da yaşayan kardeşlerimizin kimlikleri ne kadar zedelenmiş ve unutturulmak için onca şey yapılmış olursa olsun, onların içinde bir yerde unutulmayan ve unutturulamayan çok fazla haslet var. Sadece söylemek için gereken zaman ve cesaret lazımdı. Arkalarında sağlam bir gücü hissettikleri an nereden geldiklerini ve kim olduklarını haykıracaklar ve haykırıyorlar. Zira aslandan aslan doğar.

Şöyle bir kıssa var eskilerin anlattığı ve bu mesele için yeri gelmişken söylemek gerek. Hikaye bu ya bir gün ormandaki hayvanlar kendileri arasında hangimiz daha çok doğururuz iddiasına girmişler.

Ormanda yaşayan tüm hayvanlara sormuşlar ve gerekli cevaplarını almışlar. Fareler çok yavruları olduğundan kibirle bir de gidip aslana soralım deyip dişi bir aslanın yanına gidip biraz da aşağılar gibi meseleyi anlatıp sormuşlar;

-“İşte böyle herkese sorduk. Peki sen kaç yavru doğurabilirsin aslan kardeş?

Dişi aslan sorudaki maksadı anladığından sakince cevap vermiş.

– “Ben bir tane doğururum” deyince diğer hayvanlar gülmeye başlamışlar. Gülüşmeler içinde son bir cümlesi duyulmuş aslanın;

-“Ama ben aslan doğururum”

İşte bence Mesut Özil meselesinde durum tam da budur. Helal olsun.