Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bedri Yaşar, Allah sana mültecilik duygusu yaşatmasın!

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

Ne vicdansız insanlarsınız…

Daha dün, ‘dileniyorlar’ diye ‘duyar kasıyorken’, şimdi de ‘çalışıyorlar, iş sahibi oluyorlar, esnafımıza rakip oluyorlar’ diyerek türübünlere oynuyorsunuz.

Çünkü seçimleri bu ‘algı simsarlığı’ üzerinden kazanıyorsunuz.

Yani ‘Bu zavallı, bu gariban, bu vatansız insanlar üzerinden daha çok ekmek yeriz’ diye düşünüyor ve başarıyorsunuz…

Ne faşist insanlarınız…

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar bakın ne diyor;

“Suriyeliler, vatandaşlarımızın elinden hem ekmeğini hem de işini almıştır. İktidar bu durumu artık görmezden gelemez. İktidar bu aşamadan sonra ya Suriyelileri ülkelerine göndermeyerek Suriyeli mültecilerin yanında yer alacak, ya da bunları ülkelerine geri göndererek kendi milletinin, Samsunlu hemşerilerinin yanında yer alacak. Türkiye’de ikisinin ortası bir durum kalmamıştır. Vatandaşlarımızın bu konudaki endişe ve şikâyetlerine de sonuna kadar katılıyoruz. Daha iki gün önce Bafra İlçemizde iki Suriyeli grup arasında bıçaklı kavga çıkmıştır.

Suriyeliler, Samsun’da diğer İllerde olduğu gibi küçük esnaflığa soyunmuşlar ve esnaf hemşerilerimizle rekabete girişmişler.

Yaşanan bu haksız rekabet karşısında ne yazık ki İlimizde çok sayıda esnafımız batmış ve kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. Esnaf odaları, mültecilerin kendileri gibi devlete vergi ödemediklerini ve sigorta primi yatırmadıklarını belirterek ayrıca pek çok şeyden de muaf olduklarını söylemektedir”

Yalan yanlış bilgilerle yaptığı bu açıklama bir milletvekiline hiç yakışıyor mu?

Suriyeli mültecilerin Türkiye’de işyeri açabilmeleri için bağımsız çalışma izni almaları gerekiyor.

Bağımsız çalışma izni alan Suriyeliler vergi dairelerine başvuru yaparak işyeri açar ve vergi mükellefi olurlar.

Suriyelilerden vergi alınmadığı, vergi ödemeden işyeri açtıkları, vergi muafiyetine sahip oldukları külliyen yalandır.

Çalışma izni almadan bağımsız olarak çalışan veyahut herhangi bir işverenin yanında izinsiz olarak çalışan yabancılara para cezası uygulanmaktadır.

Ayrıca, çalışma iznine sahip olmayan mültecileri işyerlerinde çalıştırmanın da cezai müeyyidesi vardır.

Samsun’da 11 Bin Suriyeli var ya da yok…

Diğerleri Iraklılar, ekonomik durumları iyi…

Samsun’da ev alıyor, yatırım yapıyor, ekonomiye para aktarıyorlar…

Yaşar Bedri, sana bir tavsiyede bulunayım;

Samsunlu seçmenlerine yalan yanlış bilgiler vererek ‘algı simsarlığı’ yapacağına, gel ben sana Samsun’da üzerine gidilmesi gereken dosyalardan birkaç tane vereyim onların üzerinde çalış, soru önergesi olarak Meclis’te gündeme getir.

Garip gurebayla, Türkiye’ye iltica etmiş çaresiz insanlarla uğraşma

Sadece Samsun Gıda OSB’deki yolsuzluklara el atsan, Samsun’da tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak bu şehrin kahramanı olursun…

Bu arada şunu da merak ediyorum;

Bedri Yaşar, 1999 yılında dönemin Bayındırlık Bakanı Koray Aydın’dan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “ihaleye gireni yakarım” uyarısına rağmen, Dünya Bankası kredili deprem konutları ihalesi alarak, 11 milyon lirayı yeni kurduğun şirketine aktardığın iddiaları hakkında bir açıklama yapmayacak mısın?