Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bir pire için yorgan yakanlar ya da oy verme kriterlerimiz

AK Parti’nin en küçük hatasını olabildiğince abartıp yaptığı onca güzel hizmeti görmeyip ”Bu defa oyumu AK Parti’ye vermeyeceğim.” diyen vicdan ehli insanlaradır sözlerim!..

Bu sözlerim, Recep Tayyip Erdoğan nefreti gözlerini kör etmiş olanlara değildir.

İslam deyince tüyleri diken diken olanlara, dinî değerlere ve dindarlara düşman olanlara da hiçbir sözün kâr etmeyeceğini çok iyi biliyorum!..

Bu sözlerim; ülkesine, milletine bağlı vatanperver ortalama Türkiye insanlarınadır.

Ak Parti ve yöneticileri; hatadan, günahtan, eksiklikten beri değildir; hataları, günahları, eksiklikleri de çoktur. Ancak bunların hiçbiri; bu ülkeye yapmış oldukları onca hayırlı hizmetleri görmezden gelmeyi, yok saymayı; bu hatalara bakarak ülke menfaatlerini göz ardı etmeyi haklı kılmaz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Ekrem İmamoğlu kazanınca(!) hangi ülkelerin medyasında hangi manşetler atıldığını hatırlıyorsunuz değil mi?

Peki, CHP ve CHP’li biri için herhangi bir İslam ülkesinde, herhangi bir ümmet coğrafyasında dua edildiğini, CHP kaybedince gözyaşı döküldüğünü gördünüz mü?

Ancak AK Parti kaybetmesin diye seçim gecesi sabahlara kadar dua eden Suriyeli, Afganistanlı, Lübnanlı, Filistinli, Çeçenistanlı, Doğu Türkistanlı, Kırımlı vb. çok gördük; hatta birlikte çok dua ettik… Aynı şekilde aynı insanların 7 Haziran gibi fetret dönemlerinde hüngür hüngür ağlayarak AK Parti, Reis ve Müslümanlar için dua ettiklerini de gördük.

Sırf bu manzaraya bakarak bile hangi safta bulunmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Ama uyaralım sakın ha daha sonra ülkenin başına gelenler için, kaybedilen kazanımlar için ağlayıp sızlamayın; sorumluluğu başkalarında aramayın…

Kaybedilen kazanımlar derken ne gibi kazanımlar var ya da ne gibi şeyleri kaybederiz diyebilirsiniz!..

*İrtica yaygarası, kısa sürede A’dan Z’ye tüm devlet kademelerini ve ülkeyi kaplar…

*Şu anda hiç dünyanızda olmayan başörtüsü yasakları, kısa sürede unuttuğunuz şekilde 28 Şubat’ta olduğu gibi uygulamaya konulur.

*Şu anda alışmış olduğunuz ve hep böyle gidecek sandığınız ekonomik refahınızı kaybedersiniz. Tekrar IMF kapılarında üç kuruş için takla atan, memur maaşlarını ödemekte zorlanan, emekliye maaş verip vermemeyi tartışan bir ülkeye uyanırsınız.

*Dünyaya nizam vermeye çalışan bir ülkenin vatandaşı değil; dünyanın dalga geçtiği, küçümsediği bir ülkenin vatandaşı olarak boynunuz bükük kalır. 

*Dini, diyaneti, dinî değerleri önemseyen biriyseniz bu değerlerin ve bu değerleri üzerinde taşıyanların küçümsendiği, aşağılandığı, yaşam hakkının elinden alındığı bir ortama merhaba dersiniz.

Daha yüzlerce sayabilirim ama gerek yok sanırım…

Nefsî ve şahsi hesaplarınızı, çıkarlarınızı ülke menfaatlerinin önüne koymayın. ABD’yi, İsrail’i, Avrupa’yı sevindirecek sonuçlar için değil; Âlem-i İslam’ı sevindirecek sonuçlar için kullanın oylarınızı…

“Bu seçimde sadece İstanbul’a belediye başkanı seçiyoruz, sen ne saçmalıyorsun?” demeyecek kadar irfan sahibi olduğunuzu biliyorum!..

Selam ve dua ile…