Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bir ülke hayal ediyorum

Diriliş Postası Apple Podcast ButtonDiriliş Postası Google Podcast ButtonDiriliş Postası Spotify Podcast ButtonDiriliş Postası Youtube sayfası

Bir ülke hayal ediyorum, kardeşliğin hâkim kılındığı.

Bir ülke hayal ediyorum, evlatların dağa kaçırılmadığı, kardeşin kardeşi düşmanlaştırmadığı, anaların ve babaların ağlamadığı.

Bir ülke hayal ediyorum, her türlü terörden uzak, evlatları teröre kurban gitmeyen.

Bir ülke hayal ediyorum, yüreğine acı düşmüş hiçbir annenin acısına ve sancısına kimsenin duyarsız kalmadığı.

Bir ülke hayal ediyorum, o ülkenin sanatçılarının o ülkenin asli sorunlarına göz yummadığı.

Bir ülke hayal ediyorum, ülkesinin insanlarına ve değerlerine yabancılaşmış insanların olmadığı.  

Bir ülke hayal ediyorum, insana insan olduğu için değer verildiği.

Bir ülke hayal ediyorum, insanların birbirlerine ideolojik kaygı ile değil, sevgi ve saygı çerçevesinde davrandığı.

Bir ülke hayal ediyorum, sokak ortasında çocukların gözleri önünde babaların anneleri öldürmediği, ne anne ne baba ne de evlatlara haksızlığın yapılmadığı, içerisinde mutlu ailelerin yaşadığı.

Bir ülke hayal ediyorum, insanlarının farklılıkları üzerinden birbirlerini ötekileştirmediği, dışlamadığı ve ayrıştırmadığı.

Bir ülke hayal ediyorum, sevginin, saygının ve anlayışın hakim kılındığı.

Bir ülke hayal ediyorum, eğitimde fırsat eşitliğinin olduğu, eğitimsiz çocuğun kalmadığı, kız çocuklarının dışlanmadığı.

Bir ülke hayal ediyorum, zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olmadığı; insanca yaşamın, insan onuruna yakışan bir hayatın herkesin hakkı sayıldığı.

Bir ülke hayal ediyorum, kimsenin kimseyi ezmediği, insanların gücün ve güçlünün safında değil, Hakk’ın ve haklının yanında yer aldığı.

Bir ülke hayal ediyorum, mendil satan, çöp toplayan, sokakta yaşamak zorunda kalan çocukların olmadığı; sokaklarında çocukların özgürce oynadığı.

Bir ülke hayal ediyorum adalete güvenin tam olduğu, hiçkimseye haksızlığın yapılmadığı, durduğumuz yere göre değil, hak ve hukukun durduğu yere göre adaletin tesis edildiği.

Bir ülke hayal ediyorum, insanlarının farklı düşünce ve inanca sahip olsa da birbirlerine anlayış ve saygı ile davrandığı.

Bir ülke hayal ediyorum, nefretin değil, sevginin, hakaretin değil, saygı ve anlayışın revaçta olduğu.

Bir ülke hayal ediyorum, insanını harcamayan, insanını kazanan, insanına yatırım yapan, kendi imkânlarının fevkinde.

Bir ülke hayal ediyorum, geçmişini unutmayan, şimdisinin farkında, geleceğine emin adımlarla yürüyen.

Bir ülke hayal ediyorum, çatışmayı değil, bütünleşmeyi, kavgayı değil, birlik ve dirliği önemseyen.

Bir ülke hayal ediyorum, tertemiz sokakları, yemyeşil ağaçları, özgürce uçan kuşları, güven içerisinde yaşayan hayvanları, barış, esenlik ve huzur içerisinde ömür süren insanları olan bir ülke.