Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Biraz tatil yapmak herkese iyi gelir

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 27’nci dönem 2’inci yasama yılı çalışmalarını tamamladı ve 1 Ekim’e kadar tatile girdi. Meclis’te bu dönem 40 kanun teklifi yasalaştı, 100’ün üzerinde birleşim gerçekleştirildi.

Milletvekilleri 27. Dönemin ilk yarısında toplam 14 bin 215 soru önergesi verdi. Bu önergelerin 5 bin 153’ü ilgili bakanlıklar cevapladı. Bu dönem 5 ayrı araştırma komisyonu kuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke dışında görev yapmasına ilişkin olarak 5 ayrı tezkere Genel Kurul’da görüşüldü ve kabul edildi. 2017 yılı Kamu Denetçiliği Kurumu raporuna ilişkin komisyon raporu da mecliste görüşüldü.

Her hafta Salı günleri mecliste gurubu bulunan siyasi parti liderleri grup toplantılarında konuştu. Bu dönem Meclis gündemi yine yoğundu.

Meclisin gündemine gelmesi beklenen Yargı paketi ise MHP’nin bazı maddelere itirazları sonucu yeni döneme kaldı.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü geç saatlere kadar çalışarak 2019-2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planını kabul eden Meclis, 1 Ekim’e kadar tatile girdi.

Meclis için de yoğun bir dönem oldu. Milletvekilleri de tatili hak ettiklerini söyleyebilirim. 1 Ekim’den itibaren siyasi rüzgarların daha çok estiği dönem olacağı söyleniyor.

Dilerim milletimiz ve vatanımız için her şeyin hayırlısı olur.

Değerli okurlar, bende sizden bir süre izin istiyorum.

Selam ve dua ile…