Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bugün yalnız insan olmak istiyorum

“Her insan düzenli aralıklarla iğrenmeli kendinden. Gücü yeten, her an.”

Demiştim birkaç hafta önce. Kısır merhametlere, protez duyarlara değinmiştim. Nefsine kin tutmalı insan diye tutturmuştum birkaç satır. Kulluk şuurunda, gaye çapında, kurtarıcı, kavuşturucu bir iğrenme olmalıydı bu. İnsanı en büyük cihada çekecek, asil bir iç kavga…

Zira asil iç kavgaların, ulvi dış kavgalar için bir ruh ve şahsiyet idmanı olduğuna inanıyorum.

Ve bugün aynı cümlelerin üstüne şunları da söylüyorum:

Her insan, her nefesinde, iğrenmeli dünyadaki bütün zulümlerden. Buğzetmeli dünyadaki bütün zalimlere. Tek bir an bile, mazlumun nefesini kıran yakıcı gölgeleri unutmamalı. Unutmamalı çocukları karanlığa mahkûm edenleri. Unutmamalı füzelerle bebek katledenleri. Bir serin rüzgâr olamıyorsa dahi, bir masumun ahıyla bin bir rüzgâr estiren’e dualar etmeli…

Politika düşünmek istemiyorum bugün.

Kukla Esed rejiminin Suriye’de kimyasal silah kullanıp kullanmadığını münakaşa etmek istemiyorum. “Kimyasal silah kullanılıyor” deyip Suriye’deki şer planlarına alan açmak isteyen Amerikan Siyonizmi’nin de, “büyük provokasyon var” deyip bölgede iplerin elinden alınmasını istemeyen Rusya’nın da düşmanıyım. Ne olursa olsun yıllardır bu topraklarda zulüm var, işkence var, kan var. Ne Trump’çılık ne Putin’cilik oynamak istiyorum.

Katledilen küçücük kızının izzetli cesedine kapanıp, hıçkıra hıçkıra ağlayan babanın gözyaşlarını kirletmek istemiyorum.

“Özür dilerim kızım, kalk, kalk da bana çikolata getir de.” sözleri dökülüyor aynı babanın ağzından.

Kelimeleri kirletmek istemiyorum

Türkmenistan’da, Arakan’da, Suriye’de, Filistin’de, Irak’ta, Mısır’da ve sair memleketlerde yaşanan kanlı oyunların, katliamların, eko/jeo-politik zırvaların objektif teşhislerine bulaşmak istemiyorum.

Sömürgeci ve zorba Batı’nın modern barbarlıklarıyla doldurmak istemiyorum bugün bu köşeyi.

“Evleri çadırlara döndüren’’ rezalet her ne ise, bugün o rezalete, kuru analizci gözüyle bakmak istemiyorum.

İngiltere, Fransa, Almanya, İsrail, Çin, Rusya, Amerika, şu, bu… Bunları da bunların Doğulu ve Müslüman kılıklı köpeklerini de tartışmak istemiyorum.

Teröristi kucaklayıp, mazluma terörist muamelesi çekenlerle ortak paydada buluşmak istemiyorum.

Politika uğruna zulmü meşrulaştıran kim varsa, onunla kutuplaşmak istiyorum bugün.

Üzülmek, anlamak, hissetmek…

Şefkat duymak ve misliyle nefret etmek istiyorum.

Ben bugün yalnız, insan olmak istiyorum.