Son Dakika

CHP'ye başkan olmak istiyorum, her şey CHP için

Ey vefalı, sadık ama saplantılı CHP'liler!..

İçinde bulunduğunuz durumu; ülke, millet aleyhine yaptıklarınızı gördükçe içim acıyor. Aklıselimle düşünseniz sizin de içinizin acıyacağından ve "Ben bu partiye nasıl destek verebiliyorum?" diyeceğinizden eminim.

Sizi bu durumdan kurtarmak ve gönül rahatlığıyla destekleyeceğiniz bir CHP ortaya çıkarmak için kendimi feda etmeye hazırım.

Kendimi bir CHP'li olarak düşününce ben bile kendimden uzaklaştım; dostlarımın, çevremin, beni tanıyanların da anında benden uzaklaşacaklarından eminim ama mesele ülke ve millet menfaati olunca elimi taşın altına koymaya karar verdim.

Beni CHP genel başkanı seçtiğiniz takdirde sizi iktidara taşıyacak formüllerimi tek tek sıralıyorum:

  1. Geçmişte millet aleyhine yapılan tüm uygulamalar için milletten samimi bir şekilde özür dileyip milletin inançlarına, değerlerine verdiğimiz tahribat için önce Hak'tan sonra halktan af dileyip nasuh tövbesi edip inanç ve değerlerin inşası için her türlü fedakârlığı göstereceğimize söz vereceğim.
  2. Yasakladığımız Kur'an, Türkçeleştirip ucubeye çevirdiğimiz ezan; ahıra çevirdiğimiz, yaktığımız, yıktığımız, sattığımız cami, dergâh, vakıflar için pişmanlığımızı ifade edip başta Ayasofya olmak üzere müzeye çevirip canına okuduğumuz camilerin açılması, sattığımız camilerin iadesi amacıyla yasa teklifleri verip yaktığımız ve yıktığımız camilerin yeniden inşası için milletin parasıyla kurulup partimizin zimmetine geçirilen bankanın paralarını kullanacağız ve bankanın gerçek sahibi olan millete iadesini sağlayacağız.
  3. Astığımız Başbakan ve bakanlar için, uyduruk bir Şapka Kanunu bahanesiyle darağaçlarında sallandırdığımız suçsuz, bîgünah hakikat önderleri, Hak yolu yolcuları (İskilipli Atıflar, Şallı Bacılar vb.) için tüm Türkiye'den özür dileyeceğim.
  4. 1960'tan günümüze darbe ve darbe girişimlerine verdiğimiz destekten dolayı kıvırmadan, "ama, fakat, lakin" demeden pişmanlığımızı bildireceğim.
  5. Özellikle 28 Şubat'ta mağduriyetlerine sebep olduğumuz insanların mağduriyetlerinin giderilmesi, uğradıkları maddi ve manevi zararların tazmin edilmesi için acil adımlar atacağız; bir daha böyle bir şeye sebep olmayacağımızı, sebep olmaya yeltenen densizlerle de mücadele edeceğimizi kamuoyuna deklare edeceğiz.
  6. Muhalefetimizi sadece ülkenin daha güzel günlere ulaşması için yapacağımızı, ecnebilere karşı her zaman ülkemizi yönetenlerin yanında yer alacağımızı, birlik ve beraberliğimize halel getirmeyeceğimizi, vatanımıza ihanet edenlere arka çıkmayacağımızı, milletle ve değerleriyle sorunu olanlara partimizde asla yer vermeyeceğimizi taahhüt edeceğim.
  7. Son olarak, bizi desteklemeyen milletimizi hiçbir seçimden sonra küçümseyip aşağılamayacağımızı ve asla milletin tercihlerini tartışmaya açmayacağımızı ilan edeceğim.

Bunları yapmanıza asla müsaade etmezler ve sizin başkanlığınız hayal mi dediniz?

O hâlde CHP'nin de milletle barışması ve iktidar olması mümkünsüz bir hayal, uyanılması imkânsız bir rüya!..

Neyse bu yazdıklarım, beni başkan seçmenize yetmese de bu vaatlerle milletin karşısına çıkacak, misyonu Hak ve halkın rızası olacak bir başkan adayı çıkmasına vesile olur belki!..

Allah'tan umut kesilmez!.. Selam ve dua ile!..

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar