Son Dakika

Değişimi hep beraber izleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mayıs’ta bin 414 oy ile AK Parti'nin genel başkanı seçildiği gün; "Bu kongremiz, yeni bir başlangıçtır. Hem parti çalışmalarımızda hem ülkemize ve milletimize yapacağımız hizmetlerde yeni bir döneme giriyoruz” demişti.

Kabine revizyonundan sonra partide değişim sinyalleri veren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, önceki gün Giresun’da partiyi yenilemek adına kolları sıvadığını ortaya koydu.

AK Parti genel başkanı olduğunda partide metal yorgunluk gördüğünü belirten Erdoğan, Giresun İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda parti teşkilatlarına önemli mesajlar verdi.

7 Haziran seçimlerinde esasen seçmen net bir mesaj vermişti AK Parti’ye. Bundan ders alındığı da söylendi o dönem parti yetkilileri tarafından. Bu nedenle Kasım seçimlerinde başarılı bir sonuç ortaya çıktı. Ancak, gelinen noktada partide ciddi sıkıntılar olduğu açık.

Bu nedenle Erdoğan Giresun’da şu tespitlerde bulundu:

“Son zamanlarda da gerileme başladıysa bunun sebebi de bazı maalesef yaptığımız yanlışlardır. Kendi çıkarını partisinin ve ülkesinin çıkarlarının önünde tutan hiç kimse AK Parti’de yöneticiliğe talip olamaz. Davası ve ülkesi için çalışacak milletimiz ile kucaklaşacak, proje üretecek herkese yüreğimiz ve kollarımız açık. İhanete bulaşmamış şartı ile partimize ve ülkesine hizmet etmiş herkesin başımızın üzerinde yeri var.”

Erdoğan’ın, ciddi bir metal yorgunluğunu sadece kendisinin değil, milletin de tespit ettiğini belirtmesi, elinde ciddi raporların olduğunu gösteriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi tüm atılımları, araştırma anketleri sonucu milletin istek ve arzuları doğrultusunda olmuştur. Erdoğan, milletin nabzını çok iyi tutan bir liderdir. Bugüne kadar elde ettiği başarının sırrı da budur. Milletin gündemini takip edip uygulamak. AK Parti Genel Başkanlığı’na seçildikten sonra, parti ile ilgili detaylı bir anket yaptırarak raporlamaları önüne alan Erdoğan, önce partinin fotoğrafını çekti.

Detaylı anketlerle ortaya konan fotoğrafa göre de çalışma başlattı. İşte Giresun’daki toplantıda tüm teşkilata tüm bu veriler ışığında mesajlar verdi. Dedik ya millet ne diyorsa ona göre hareket etmek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi duruşudur diye.

Böylece Erdoğan’ın Karadeniz gezisinde 2019 seçimleri için AK Parti’de değişimin en net sinyalleri verilmiş oldu. Erdoğan’ın Giresun’da ilçe ilçe yoklama yapması ve parti teşkilatlarının zayıflığını bizzat tespit etmesi tüm teşkilatları hop oturtup, hop kaldırdı.

Türkiye’ye çağ atlatan AK Parti’nin üstlendiği sorumluluğun herkesçe bilinmesi konusunda hassasiyet gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu mesajları da çok önemli:  

“Şunu unutmayın; AK Parti demek Türkiye demektir. AK Parti zaafa uğrarsa Türkiye uğrar. AK Parti diğerlerinden farklı olarak sürekli kendini ileri taşıyabilen tek partidir. Şayet birlikte yaşadığımız seçimlerden gereken dersleri çıkarmazsak 2019'da işimiz gerçekten çok zor. Şunu unutmayın gurur kibir bize yakışmaz. Makamdan güç alıyorsan geldiğin gibi gidersin.”

Belli ki, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın önünde isim isim teşkilatta kimin ne yaptığı önünde. Değişimi hep birlikte izleyeceğiz.

Selam ve dua ile…

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar