Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dünyada yalnızca iki millet vardır

Cânım kâri…

İnsan hayalleriyle vardır bence bu âlemde. Hayal ettiği ve hayalinin yolundan gittiği kadardır insan. Ve hayallerini terk ettiği gün kaybettiği ve kaybolduğu gündür. Bizler bunları yaşadık, hem de çok yakın ve çok acılı yaşadık. Zira hayal etmek umut, hayal etmek hürriyet ve hayal etmek kurtuluştur…

Bizden uzunca bir vakittir aldıkları ve hatta zorla ve işkenceler ederek çaldıkları en mühim şeylerden biri de hayallerimizdir bence. Ve onlardan istemeyerek de olsa vazgeçtiğimiz günden beri başkalarının uydurma ve eğreti hayallerini yaşamaya mecbur olduk bizler. Oysa bir hazinenin üzerinde yaşayıp da fakirlik çeken insanlar gibiydik. Çok uzaklarda aradıklarımızın aslında çok hem de çok fazla yakınımızda olduğunu anlamamız için evvela gönüllerimize zerk ettikleri ve bize kendimizi bile unutturan zehirlerden kurtulmamız gerekti.

Öyle bir zehir ki bu öyle kolay kolay çıkmıyor içinden insanın. Ve hatta sakat bırakıyor gönlünü bu merete bulaşanların. Müptelası oluyor insanlar. Ne tuhaf, kendini, neslini ve aslını inkâra kadar götürüyor. Bundan kurtulmak için on yıllar bekledik biz. Halen dahi aramızda olup da inkâra ve hatta ihanete kadar düşen adamların damarlarında o zehir şimdi de dolaşıyor olmalı ki şanlı bayrağımızı daha bundan bir asır evvel bizim olan topraklarda dalgalandıran askerleri görüne midelerine ağrılar giriyor, gözlerinden ateş, ağızlarından pislik fışkırıyor.

Benim dünyamda inanmak kazanmak manasına gelir kâri. İnanmış adamlar ölseler de kaybetmezler bence. Onların ölümü dahi bir zaferin hem de büyük bir zaferin nişanıdır. Biz tam da böyle adamların torunlarıyız. Allah’a sapasağlam inanmış ve O’nun davasında kendini bir nefer saymış ve Orta Asya’nın bozkırlarından çıkıp da yaşadığımız bu toprakları vatan etmek için cihana kafa tutmuş ve ölse de zafer kazanmış adamların torunları…

Dünyada onlarca devlet ve onlarca isim sayılıyor olsa da benim inancım odur ki dünyada yalnızca iki millet vardır. Biri zalim olanlar diğeri zalimin karşısında duranlar. Her kim ya da kimden olursa olsun zalimin karşısında durmak bize atalarımızdan miras ve imanımızdan cüzdür. Ve dünyanın başından beri devam eden bir savaştır bu. Halen dahi vardır. Ve zafer bu meydanda düşmana diz çöktürmekten ziyade vazgeçmeden bu yolda olmaktır. Ve bu savaş asırlardır devam ettiği gibi bu gün de devam ediyor.

Anadolu bizim gönlümüzdür kâri, milletin ve emanetin kalbi şimdi burasıdır. Ötelere ve daha uzaklara gitmek için buradan yola çıkılır, her nereye gidilirse gidilsin gerisin geri dönülecek vatan burasıdır. O düşerse her şey düşer, o giderse her yer gider ve ona sahip çıkılmazsa bizlerin sığınacağı tek bir avuç toprak bırakmaz bize zalimler. Öyle açık ve öyle sarih görüyor ve inanıyorum ki; cihana sığmayan bu millet kimsenin yanına sığmaz.

Allah, dokuz asırdır O’nun davasına sahip çıkan, o yolda sefere düşen bu milleti korusun. Devletimiz daim, ordumuz kaim olsun…