Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Erdoğan size ne yaptı?

“Cumhur İttifakı” AK Parti, MHP ve BBP ile yola çıktı. İttifak, Saadet Partisi’nin de (SP) bu yolculukta yanlarında olmasını istiyor. Ancak SP, kendi adayını çıkarma ve “Cumhur İttifakı’nda” yer almama kararı aldı.

SP tabanının bu karardan çok da memnun olduğu söylenemez. İttifak görüşmeleri yapılan CHP, HDP ve İyi Parti’ye en uzak seçmen kitlesi SP seçmenidir.

Peki SP neden “Cumhur İttifakı’na” bu kadar uzak; “Cümbüş İttifakı’nın” “kayığına” binmek içinse bu kadar istekli? Erdoğan’a neden destek vermiyor? Erdoğan’a karşı olanlarla neden omuz omuza yürüyor?

Şimdi kamuoyu SP yöneticilerine soruyor, “Erdoğan’a karşı olmanızın, Erdoğan’a destek vermemenizin; CHP ve HDP’nin adayına destek vermenizin sebebi nedir?”

“ERDOĞAN SİZE NE YAPTI DA ONA BU KADAR KARŞISINIZ?”

*

SP, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını istemiyor. CHP ve HDP’nin başını çekeceği, ABD ve AB organizasyonunun adayına destek verecek. Bunun adı “akıl tutulması” ve “vicdan çürümesidir!”

*

Erdoğan, sizin partinizi mi kapattı? Partinizin siyaset yapmasına engel mi oldu? Parti görüşlerinizi anlatmanıza engel mi oldu? Seçmenlerinizi aşağılayan bir dil mi kullandı? Siyasi görüşünüzle dalga geçen bir cümle mi kurdu? Peki dün size “mürteci”, “irticacı”, “şeriatçı” diye hakaret eden CHP zihniyetiyle yürümeye utanmıyor musunuz?

*

Erdoğan, İmam Hatipleri mi kapattı? Camileri ahır mı yaptı? Ayasofya’yı müze mi yaptı? Ezanı Türkçe mi okuttu? Başörtüsünü mü yasakladı? Bunları yapan CHP zihniyetiyle nasıl kol kola girersiniz?

*

Erdoğan, “ezan sesinden iğreniyorum”, “Türkiye, İran ile savaşsa İran’ı tutarım”, “Seçimi biz kazanamazsak sizi denize dökeriz”, “YPG’ye terör örgütü demek için elimde delil yok” mu dedi? Bunları söyleyen CHP’liler ve CHP zihniyetiyle aynı çatının altına nasıl girersiniz?

*

Erdoğan ve Partisi, her şeyiyle bitirilmiş bir Türkiye teslim aldı. Türkiye’yi ayağa kaldırıp, siyasi ve ekonomik olarak dünya sahnesine önemli bir güç olarak çıkaran Erdoğan değil mi? Bundan CHP ve HDP’nin rahatsız olması normal ama bunun neresi SP’yi rahatsız ediyor?

*

Müslümanların kanında banyo yapan ABD’yi coğrafyamızdan kovmak isteyen Erdoğan değil mi? ABD ve maşalarıyla savaşan Erdoğan değil mi? Paslı hançer İsrail’i topraklarımızdan söküp atacak uzun vadeli yatırımlar yapan, stratejiler geliştiren Erdoğan değil mi? Erdoğan’ın savaştığı İslam düşmanlarının peşinden gitmek hangi akla hizmettir?

*

Milyonlarca Müslümanı öldüren, milyonlarca kadın, yaşlı, çocuk Müslümanı vatanlarından koparan Esat ile savaşan, Müslümanların hak ve hukukunu savunan Erdoğan değil mi? Müslüman katili zalim Esat’ın Türkiye’deki maşaları ve sözcüleriyle ittifak yapmak hangi kitapta yazıyor?

*

Rahmetli Erbakan hoca, Türk siyasi tarihine; tertemiz, onurlu ve şerefli bir mazi bıraktı. SP’nin yaptıkları “Milli Görüş” çizgisine ve Erbakan hocaya zuldür. CHP ve HDP’nin peşinden gidip “Milli Görüş” çizgisine kara bir leke sürmeye, SP seçmenine bu utancı yüklemeye hakkınız yok…

*

Erdoğan’ın yaptıklarından CHP, HDP ve Akşener zihniyetinin rahatsız olmasını anlıyorum. Erdoğan, bu azgın azınlığın, terör sözcülerinin tekerine çomak sokmuştur. “Yerli ve milli” olmayan bu odakları tokat manyağı yapmıştır!

Peki ey SP yöneticileri, Erdoğan size ne yaptı?